Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce Ľubica

Obec Ľubica

Jeseň - Ľubica. Foto: M. Kruk                                       


 

Zemné práce v križovatke... Vytlačiť
 

PráceNa križovatke ulíc Vrbovská, Športová a Gen. Svobodu prebiehajú v týchto dňoch stavebné práce. Dôvodom je prekládka nn siete zo vzdušného vedenia do zeme, čím sa vyrieši celé prepojenie nn siete spomínaných ulíc. Nebude už potrebný prepoj na stĺpoch ponad potok pri moste. Táto úprava je vyvolaná obcou a je potrebné  urobiť to aj z toho dôvodu, že sa ide robiť rekonštrukcia cesty za hasičskou zbrojnicou. Obec dala vypracovať projekt, vybavila stavebné povolenie a práce realizujú na svoje náklady VSD a.s.

Obec zároveň v tomto projekte vyrieši aj verejné osvetlenie križovatky a pribudnú dve lampy pred Gréckokatolíckym chrámom.

VSD a.s. v našej obci od decembra 2016 postupne menila na ulici Vrbovskej, Kruhovej betónové stĺpy a na Mierovej rozvodné skrine na hranici pozemkov fyzických osôb. Tieto práce boli vykonávané postupe po etapách. Ako nás dnes informoval zodpovedný vedúci z VSD a.s. práce sú už ukončené, všetci dotknutí odberatelia majú nové prípojky a ostáva už len odovzdať stavenisko, skolaudovať vykonané práce k čomu by malo dôjsť v najbližších dňoch. Počas prác obec registrovala niekoľko pripomienok k realizovaným prácam aj sťažnosti obyvateľov. Všetky pripomienky občanov sme okamžite počas prác konzultovali na mieste s pracovníkmi VSD a.s. Nespokojnosť občanov sa týkala aj zdĺhavého odstraňovania starých betónových stĺpov, ktoré zaberali verejné alebo súkromné pozemky.

Text a foto M. Kruk. Viac aj TV v novej relácii TV Ľubica.


 
 

webygroup

dnes je: 23.10.2017

meniny má: Alojzia

Počasie v Ľubici

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net


23911240

Úvodná stránka