Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce Ľubica

Informácie pre verejnosť

Informácie pre verejnosť

Pozvánka na prednáškuVytlačiť
 

KomposterOznam o prednáške

Obec Ľubica pozýva obyvateľov obce na prednášku o  kompostovaní  biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov z domácností,

ktorá sa uskutoční dňa 07. septembra 2017 (štvrtok) o 18.00 hod.  v spoločenskom dome CULTUS.

Prednáška je povinná pre občanov, ktorí si prevzali kompostér a nezúčastnili sa prednášky o kompostovaní dňa 27.06.2017.

Prednášky sa zúčastnia zástupcovia z organizácie Priatelia Zeme a JRK Slovensko.

Ing. Mária Ochlanová

oddelenie životného prostredia


 
 

Ľubický odpustVytlačiť
 

Odpust15. augusta si pripomíname sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Tomuto sviatku sú zasvätené aj ľubické kostoly – gréckokatolícky, rímskokatolícky i pravoslávny. Pri príležitosti odpustu pripravila obec Ľubica Obecné slávnosti, ktoré sa konali v nedeľu 13. augusta 2017 od 15.00 hod. na štadióne Alojza Cveka. Pripravený bol pestrý kultúrny program a rôzne zábavné atrakcie. V programe vystúpili: ľudová hudba Liptákovci z Vlkovej, FS Maguráčik z Kežmarku, skupina Profil, heligonkárky z Kysúc sestry Bacmaňákové, Ľudovít Kašuba a Peter Bažík. Počas  pestrého kultúrneho programu  sa všetkým Ľubičanom i hosťom  prihovoril starosta obce Ing. Ján Kapolka. Vyhodnotená bola aj súťaž „O najkrajšiu kvetinovú výzdobu.“ Ani tento rok nemohla chýbať súťaž  manželských párov v čistení a strúhaní „kirbisu“.

Od 20.00 hod. do polnoci Ľubičanov zabávala skupina Amor zo Spišských Hanušoviec. Atmosféru z Obecných slávností Vám priblížime už v najbližšej relácii TV Ľubica.

odpust

odpust

 

Foto: Miroslav Kruk. Text: Gabriela Ružbaská – referentka kultúry

Viac fotogaléria..


 
 

Turnaj starých pánovVytlačiť
 

TurnajPri príležitosti odpustovej slávnosti zorganizoval Tatran Ľubica v spolupráci s obcou Ľubica dňa 13.8.2017 turnaj starých pánov vo futbale. Celé sobotňajšie dopoludnie sa nieslo v priateľskom duchu hráčov, ktorí už nie sú možno najrýchlejší, no chuť k futbalu a svoje získane skúsenosti, ktorých majú na rozdávanie, nám predviedli priamo na futbalovom ihrisku. Hlavným cieľom však pri takýchto akciách je, aby sa hráči stretli, zahrali si a možno aj zaspomínali na svoje aktívne účinkovanie. Turnaj naplnil očakávania organizátorov a vydaril sa ako po športovej, tak aj spoločenskej stránke. Za pomoc pri organizácii turnaja ďakujeme Obci Ľubica, sponzorom a množstvu dobrovoľníkov, ktorí sa pričinili o bezproblémový chod celej akcie.

Výsledky turnaja:Spišský Štvrtok

Ľubica - Sp. Štvrtok 0:2

Zakopane - Raslavice 1:4

Zakopané - Ľubica 1:4

Sp. Štvrtok - Raslavice 4:3

Poradie družstiev:

1. miesto Sp. Štvrtok

2. miesto Raslavice

3. miesto Ľubica

4. miesto Zakopané               

Turnaj

Foto: Miroslav Kruk. Text: Jozef Hajovský ml.     Viac fotogaléria...


 
 

Vyhodnotenie súťaže - predzáhradkyVytlačiť
 

Obec Ľubica začiatkom júla vyhlásila súťaž o „ Najkrajšiu kvetinovú  výzdobu obce.“ Podmienkou účasti v súťaži bolo zaslanie fotografií  okien, balkónov, či predzáhradiek  na adresu Obecného úradu.

Do súťaže sa zapojilo 6 rodín. Výhercami súťaže sa stali: 

GabročíkováGaborčíkovárod. Zuzany Gaborčíkovej – Športová 25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SkovajsováSkovajsovárod. Anny Skovajsovej  Podtatranská 56

 

 

 

 

 

 

 


ZavackáZavackárod. Miroslava Zavackého  Športová 30

 

 

 

 

 

 


Výsledky súťaže boli vyhlásené počas Obecných slávností v nedeľu 13. augusta 2017 na štadióne Alojza Cveka. Výhercovia získali finančnú odmenu 50, € a hrnček s motívom obce.

Fotografie zaslali vlastníci nehnuteľností. Text: Gabriela Ružbaská – referentka kultúry


 
 

Tatranský veterán car clubVytlačiť
 

VeteraniMilovníci historických vozidiel si v uplynulých dňoch prišli na svoje. Tatranský veterán Car Club Poprad zorganizoval 31. ročník podujatia Tatranský veterán 2017. Historické vozidlá boli vystavované v piatok 4. augusta v Podolínci, v Starej Ľubovni a v Spišskej Belej. V sobotu 5. augusta boli vystavené veterány v Kežmarku a cestou do Levoče a následne do Popradu sa zastavili aj v našej obci. Ľubičania tak mali možnosť obdivovať vývoj motorizmu a vidieť vzácne historické unikáty.

Viac sa dozviete v najbližšej relácii TV Ľubica.

Foto: Miroslav Kruk. Text: Gabriela Ružbaská

Fotogaléria...

Veteráni


 
 
Položky 1-5 z 47

webygroup

dnes je: 23.8.2017

meniny má: Filip

Počasie v Ľubici

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net


22832688

Úvodná stránka