Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce Ľubica

Informácie pre verejnosť

Informácie pre verejnosť

Výzva pre obyvateľov Vytlačiť
 

Ilustračné fotoVÝZVA

PRE OBYVATEĽOV OBCE ĽUBICA O NAKLADANÍ S BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÝMI  KOMUNÁLNYMI ODPADMI

 

Obec Ľubica zavádza nový systém nakladania s biologicky rozložiteľnými komunálnymi odpadmi pre domácnosti ktoré prejavia záujem. Ten bude spočívať vo svojpomocnom zhodnocovaní tohto odpadu formou domáceho kompostovania. K tomu budú jednotlivým domácnostiam bezplatne poskytnuté zo strany Obce kvalitné plastové kompostéry a príslušné návody na jeho používanie.

 

Preto vyzývame obyvateľov obce Ľubica aby nahlásili svoj záujem o bezplatné poskytnutie kompostéra

na Obecnom úrade, oddelenie životného prostredia

v čo najkratšom čase do 23.06.2017

Nárok na plastový kompostér bude mať prvých 200 domácností, ktorých zástupcovia nahlásia svoj záujem na Obecnom úrade. Zároveň podpíšu s Obcou Protokol o odovzdaní a prevzatí plastového kompostéra (ďalej len „protokol“), budú plniť nim stanovené záväzky a zúčastnia sa prednášky o kompostovaní, ktorú zorganizuje obec.

V domácom kompostovisku bude mať domácnosť možnosť kompostovať všetky vhodné biologické odpady, ktoré vznikajú v domácnosti, v záhrade, popr. pri údržbe priľahlých pozemkov (všetky rastlinné zvyšky z prípravy jedál; pestovania ovocia, zeleniny, obilnín, kvetov a byliniek; z údržby súkromnej zelene a chovu hospodárskych zvierat).

Zavedenie tejto zmeny vyplýva Obci Ľubica z novely Zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch, ktorá stanovuje obciam a mestám od 1. 1. 2017 povinnosť zaviesť triedený zber biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov z domácností. Každá samospráva si môže sama zvoliť na základe miestnych podmienok a možností, akým spôsobom túto povinnosť splní. Jednou z možností je v zástavbe rodinných domov podporovať domáce kompostovanie. Práve touto cestou sa Obec Ľubica pustila, pretože ju považuje v momentálnej situácii za najefektívnejšiu a z ekonomického hľadiska najprijateľnejšiu.

Okrem toho sa obyvateľom zakazuje nakladať s odpadmi v rozpore so zavedeným systémom, napr. spaľovať odpad, ukladať ho na verejné priestranstvo, do nádob na zmesový komunálny odpad atď.

Veríme, že obyvateľom Ľubice nie je ľahostajné životné prostredie a preto sa aktívne zapoja do domáceho kompostovania. Spoločnými silami sa tak pokúsime znížiť množstvo skládkovaných odpadov, znečistenie ovzdušia a nášho okolia, ale aj nákladov na odpadové hospodárstvo.

Obec Ľubica spoločne s odborníkmi z organizácie Priatelia Zeme – SPZ  a JRK Slovensko sa vám v tomto budú snažiť čo najviac pomôcť.

 

V Ľubici dňa 14.06.2017                                                         Ing. Ján Kapolka, starosta obce                                     


 
 

Ponuka práce...Vytlačiť
 

logo

Ponuka práce: referent  kultúry, redaktor a moderátor

 

                                                                                               

Obec Ľubica prijme zamestnanca/zamestnankyňu na pozíciu: referent kultúry, redaktor a moderátor,  predpokladaný nástup: august 2017.

Kvalifikačné predpoklady a požiadavky:

  • min. úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou,
  • všeobecný spoločenský rozhľad,
  • kreativita, flexibilita, zodpovednosť a samostatnosť,
  • práca s PC

Požadované doklady:

  • žiadosť o prijatie do zamestnania
  • motivačný list
  • štruktúrovaný životopis
  • súhlas na spracovanie osobných údajov

Záujemcovia môžu  žiadosť doručiť v termíne do 14.07.2017 do 12.00 hod na adresu:

Obecný úrad Ľubica

Gen. Svobodu 127

059 71  Ľubica

Obálku je potrebné označiť:

„NEOTVÁRAŤ“  Ponuka:  referent kultúry, redaktor a moderátor 


 
 

MŠ oznamuje...Vytlačiť
 

MŠ

Oznamujeme zákonným zástupcom detí, ktorí podali v MŠ Generála Svobodu 40 v Ľubici Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie, o možnosti osobného prevzatia Rozhodnutia o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie.

Rozhodnutie je možné prevziať v riaditeľni MŠ v budove Generála Svobodu 40

v čase od 08: 00 hod. do 14:30 hod. V prípade, že si rozhodnutie nemôžete prevziať osobne, bude Vám doručené poštou najneskôr do 30.06.2017.

 Mgr. Slávka Kovalčíková, riad. MŠ       


 
 

Tatran Ľubica domácou výhrou ukončil sezónu...Vytlačiť
 

Tatran ĽubicaV poslednom vystúpení v tomto súťažnom ročníku nastúpil Tatran proti súperovi z Kluknavy. Do stretnutia sme vstúpili vo vysokom tempe čo súperovi robilo veľké problémy a náš tlak sa stupňoval. Vytvorené šance sme dokázali aj premieňať a do 30 minúty sme rozhodli o výsledku stretnutia keď sa do gólovej listiny postupne zapísali 2x Sova, Cehula a  Števo Gahura. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia keď ich čestný úspech zaznamenal Vladimír Čech. Tempo hry sa znížilo no naďalej sme boli lepším mužstvom. Výsledkom toho bolo zvýšenie náskoku Ďuranom. Bodku za zápasom dal svojím tretím gólom v stretnutí Sova. Aj tento posledný zápas ukázal že chlapci si futbal užívali počas celej sezóny a za svoje výkony si zaslúžia uznanie a poďakovanie.

Ľubica - Kluknava 6:1.

Foto: M. Kruk. Text: Jozef Hajovský ml.

Fotogaléria...


 
 

Stavanie májaVytlačiť
 

májStavanie májov je starobylý zvyk, ktorého tradícia siaha až do obdobia antiky. Tento zvyk niekde pretrval, inde zas nie. Na Slovensku sa tradícia stavania májov líši podľa regiónov. V niektorých oblastiach sa stavia na 1. mája, v iných počas turičných sviatkov. V našej obci je tradíciou stavať máje počas sviatkov Turíc, ktoré tohto roku pripadli na začiatok júna. Obecný máj spoločný pre všetky dievčatá v obci postavili naši dobrovoľní hasiči v centre obce v sobotu 3.júna. V kultúrnom programe vystúpila ľudová hudba FS Magura a deti z FS Zvonárka. Na občerstvenie  všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili, sa podával chlieb s masťou a pažítkou i chutný čaj. Atmosféru z akcie Vám priblížime v televízii Ľubica.

májmáj

 

 

 

 

 

 

Foto: Sivester Čorba. Text: Gabriela Ružbaská – referentka kultúry


 
 
Položky 1-5 z 51

webygroup

dnes je: 23.6.2017

meniny má: Sidónia

Počasie v Ľubici

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net


21508035

Úvodná stránka