Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Obec Ľubica

Zapojte sa s nami do projektu 100 rokov ČeskoslovenskaVytlačiť
 

ČSR republika Vážení obyvatelia našej obce, milí rodičia, starí rodičia,

istotne často spomínate na časy, keď ste boli malí či mladí. Na knihy, ktoré ste čítali, hračky, s ktorými ste sa hrávali, predmety, ktoré ste používali... Dnes už sú pre mnohých mladých tieto veci haraburdami. Ale sú nimi naozaj? Veď koľko vašich zážitkov a spomienok sa s týmito predmetmi spája, koľko príbehov sa v nich skrýva...

Pomôžte našim žiakom a vašim deťom a vnúčatám nazrieť do minulosti ich predkov! Zapojte sa s nami do projektu 100 rokov Československa. Prehľadajte doma s deťmi povalu, pivnicu, staré skrine... Porozprávajte im o predmetoch, ktoré nájdete: na čo boli, ako sa používali, čo pre vás znamenali... A možno stále znamenajú.

Dovoľte prosím, deťom priniesť tieto predmety do školy a pomôžte nám usporiadať unikátnu výstavu o živote v našej krajine v rokoch 1918 až 1992. Požičané predmety po ukončení výstavy vrátime. Výstavu plánujeme otvoriť v priebehu mesiaca máj.

Ďakujeme.                                                                               A. Fedorová, riad. školy


 
 

1.8. - 31.8.2018   13:00

Plagat_KL.jpg

Kaviareň Leibic

Pozvánka na akcie v mesiaci august

Kaviareň Kafe Leibitc

 

19.8.2018   17:00

Plagat.jpg

Drevený evanjelický artikulárny kostol v Kežmarku

Benefičný koncert Operné gala v Kežmarku 2018 pod záštitou Edity Gruberovej

Opera Slovakia v spolupráci s Nadáciou TA3

pozýva na piaty ročník jedinečného benefičného koncertu Operné gala v Kežmarku, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu 19. augusta o 17:00 hodine v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku.
Koncert je nielen symbiózou majstrovstva renomovaných slovenských operných sólistov a sviežeho umenia mladých výnimočných talentov, ale jeho benefičný charakter spája operné umenie so silnými ľudskými príbehmi.
Program koncertu
Repertoár galakoncertu ponúkne lahôdky velikánov svetovej opernej literatúry od Saint-Saënsa, Wagnera, Offenbacha, Charpentiera, Masseneta, Pucciniho, Mozarta, Bizeta či Gounoda. Súčasťou budú aj piesne slovenských skladateľov, ktorých výročia si v tomto roku pripomíname – B. Urbanca, M. Schneidera-Trnavského, E. Suchoňa.

Predpredaj vstupeniek v sieti predpredaj.sk, v predajni Colour Music na Hlavnej ulici v Kežmarku a v ECAV v Kežmarku. Priamy predaj hodinu pred koncertom priamo v kostole.


 

dnes je: 15.8.2018

meniny má: Marcela

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka