Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Obec Ľubica

Nové cestné úseky v uliciach obceVytlačiť
 

cestyV našej obci boli dlhodobo časti ulíc, či chodníkov v zlom stave. Dôvodom boli jednak škody spôsobené opakovanými záplavami v obci, po ktorých sa urobili opravy len násypom kameniva napríklad ulica Slnečná. Ďalšie nevyhovujúce prístupové cesty boli v častiach obce, kde rokmi došlo k bytovej výstavbe bez  predchádzajúcej výstavby  infraštruktúry, napríklad ulica Bernolákova, úsek za pekárňou. Tento zložitý problém, hlavne technicky a finančne, sa obec rozhodla riešiť vybudovaním cesty primeraným spôsobom a technologicky aj finančne prístupným.  Tieto účelové komunikácie sú zhotovené penetračným makadamom zloženým zo štyroch vrstiev kameniva rôznej frakcie a troch vrstiev asfaltu, valcovaná je postupne každá vrstva. Na túto technológiu sú dobré referencie a je o ňu aj veľký záujem. Čas ukáže, či aj v našej obci bude spokojnosť a či sa budú plánovať, ďalšie úseky.cesty

Fotografie dokumentujú nové úseky, ktoré  vznikli na ulici Bernolákovej, Slnečnej, Pod lesom, Jánošíkovej, Remeselníckej (pri potoku). Tieto úseky tzv. zjazdné chodníky slúžia hlavne ako prístupové komunikácie k rodinným domom. Nie sú teda projektované na ťažkú nákladnú dopravu, nebodaj parkovanie.  

Text a foto: M. Kruk   Fotogaléria...


 
 

1.8. - 31.8.2018   13:00

Plagat_KL.jpg

Kaviareň Leibic

Pozvánka na akcie v mesiaci august

Kaviareň Kafe Leibitc

 

19.8.2018   17:00

Plagat.jpg

Drevený evanjelický artikulárny kostol v Kežmarku

Benefičný koncert Operné gala v Kežmarku 2018 pod záštitou Edity Gruberovej

Opera Slovakia v spolupráci s Nadáciou TA3

pozýva na piaty ročník jedinečného benefičného koncertu Operné gala v Kežmarku, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu 19. augusta o 17:00 hodine v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku.
Koncert je nielen symbiózou majstrovstva renomovaných slovenských operných sólistov a sviežeho umenia mladých výnimočných talentov, ale jeho benefičný charakter spája operné umenie so silnými ľudskými príbehmi.
Program koncertu
Repertoár galakoncertu ponúkne lahôdky velikánov svetovej opernej literatúry od Saint-Saënsa, Wagnera, Offenbacha, Charpentiera, Masseneta, Pucciniho, Mozarta, Bizeta či Gounoda. Súčasťou budú aj piesne slovenských skladateľov, ktorých výročia si v tomto roku pripomíname – B. Urbanca, M. Schneidera-Trnavského, E. Suchoňa.

Predpredaj vstupeniek v sieti predpredaj.sk, v predajni Colour Music na Hlavnej ulici v Kežmarku a v ECAV v Kežmarku. Priamy predaj hodinu pred koncertom priamo v kostole.


 

dnes je: 15.8.2018

meniny má: Marcela

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka