Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Obec Ľubica

Informácie pre verejnosť

Obec Ľubica zakúpila nové auto

KIA SPORTAGE

Od pondelka 12. 8. 2019 Obec Ľubica vlastní nové služobné vozidlo KIA SPORTAGE, motor je benzínový 1.6 GDi 97kW/132k, pohon 2WD, M6 prevodovka manuáln ...viac...

Zverejnené 13.8.2019 -mk-
Aktualizované: 14.8.2019 -mk-


 

Prerušenie distribúcie elektriny

Energetika.JPG

V nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom Ľubica:
ul ...viac...

Zverejnené 12.8.2019 -mk-


 

Prevádzková doba v knižnici počas letných prázdnin

Knižnica

Počas letných prázdnin bude knižnica otvorená v termíne 1.7. - 12.7.2019 a 19.8. - 30.8.2019              v dňoch:
Utorok 7.30 - 14:00 hod.
...viac...

Zverejnené 28.6.2019 -mk-


 

ZBERNÝ DVOR - zmena prevádzkovej doby

Zberný dvor

 
Od 1. 7. 2019 dochádza k zmene otváracích hodín na Zbernom dvore v Ľubici na ulici Kruhovej
 
Prevádzková doba na zbernom dv ...viac...

Zverejnené 26.6.2019 -mk-


 

Ako volila Ľubica vo voľbách za poslancov EÚ

IMG_2823.JPG

Dňa 25. 5. 2019 sa konali voľby za poslancov do Európskeho parlamentu.
Účasť voličov v našej obci bola 16,83%
V prílohách si môžete pozr ...viac...

Zverejnené 3.6.2019 -mk-
Aktualizované: 10.6.2019 -mk-


 

Jarná roztopašnosť - koncert v ZUŠVytlačiť
 

ZUŠDňa 30. 04. 2019 sa v priestoroch ZUŠ Ľubica uskutočnila výstava žiakov výtvarného odboru spojená s JARNÝM KONCERTOM pod názvom „ JARNÁ ROZTOPAŠNOSŤ - VTÁČKY, MAČKY, ČAČKY, HRAČKY“. Vzduchom sa niesol jarný vánok  nasýtený vôňou  zeme. Ľubozvučný spev vtákov znel povetrím,  prvé nesmelé výhonky jarných kvietkov sa vynárali zo zeme. Príroda opäť prežívala svoje úchvatné znovuzrodenie. Všetko navôkol  dýchalo novým životom. Koruny stromov, ešte nedávno také smutné, ošarpané a pusté, sa zaodeli do  zeleného rúcha z nového lístia, aby  nás neskôr potešili dobrotou svojich  šťavnatých plodov.... Otvárali náruč konárov pre rozmanité druhy vtáčat, ktorým sa  podarilo šťastne prekonať strastiplnú cestu cez šíre more. Už sa veselo pustili do opravy svojich domčekov, aby v nových hniezdach obdarili svet novým spevavým potomstvom.  So zobáčikmi plnými hliny a konárikov náhlili sa   vytvoriť  nový domov, aby bol  čo najbezpečnejšou pevnosťou pred chladom a inými hrozbami. Aj slnko otvorilo oči a zlatistými lúčmi zalialo polia, lúky i lesy. Jeho teplo sa ako lavína valila svetom a prebúdzala všetko k životu . Jarné kvietky si úzkostlivo upravovali lupienky, aby nakoniec mohli vykvitnúť v plnej kráse. V zemi sa prebúdzal nový život, hmyz sa rozletel do sveta a na priedomí sa vyhrievali mačiatka. Jar ako šikovná dirigentka tohto mohutného rozmanitého a rozblázneného koncertu...Možno preto máme radi jar...je hravá, farebná, voňavá, teplá, ale aj plná dažďov a nových prísľubov...nevyspytateľná... také vtáčky, mačky, čačky,hračky...roztopašná a príjemná....ponúkajúca novú pozitívnu energiu... Aj naša ZUŠ chcela prispieť k ešte krajšiemu prežívaniu toho najčarovnejšieho obdobia,  akým  jar naozaj  je.  Na programe sa podieľali všetky odbory – výtvarný, hudobný, tanečný a literárno –dramatický. Započúvali sme sa  do tónov hudobných nástrojov našich hudobníkov, videli sme tanečné kreácie našich tanečníkov a nakoniec Nás pobavilo divadelné predstavenie, ktoré pripravili žiaci LDO. Prekrásna   výzdoba celej našej školy sa niesla v znamení jarnej roztopašnosti, v réžii našich výtvarníkov. 

Absolventský výlet 2019 sa niesol v celoročnej prierezovej téme „ Po stopách lásky v umení, láska ako nevyčerpateľná studnica inšpirácie“ Navštívili sme krásne historické mesto Banská Štiavnica. Práve v meste Banská Štiavnica sa odohral príbeh krásnej a nenaplnenej lásky. Lásky medzi Marínou a Andrejom Sládkovičom. Navštívili sme Dom Maríny – DOM LÁSKY, kde sa nachádza aj banka lásky.

Text a foto ZUŠ Ľubica


 
 

1.7. - 31.8.2019   9:00 hod. - 18:00 hod

TTW_Bachledka_leto_program_2019w.jpg

Bachledová dolina

Leto v Bachledke

Bachledka

Dobrý deň, v prílohe Vám posielame letný program v Bachledke. Akcie prebiehajú celé leto a sú pre návštevníkov zadarmo. Tešiť sa môžete na detské animácie, hry, maskota, maľovanie na tvár, sokoliarov či odborníkov z Pieninského Národného Parku, ktorí Vás každý štvrtok prevedú Chodníkom korunami stromov zadarmo. Všetky akcie sa uskutočňujú na vrchole Spišskej Magury v blízkosti chodníka, kam sa môžete pohodlne vyviezť gondolou alebo môžete zvoliť pešiu túru po turistickom chodníku.

Tešíme sa na Vašu návštevu!


 

10.9.2019   19:00

La Komika int..jpg

DK Poprad

TOP SECRET, divadlo LA KOMIKA

Christiania, Bell Canto

VSTUPENKY UŽ ČOSKORO V PREDAJI !
V prípade záujmu si môžte vstupenky objednávať telefonicky / Christiania, Bell Canto / alebo mi napíšte mail.správu o aký počet máte záujem. Ďakujem a teším sa na Vás. Jana Kočanová - Bell Canto - organizátor podujatia.
Umelecká agentúra BELL CANTO z Popradu uvedie 10.9. 2019 / utorok/ o 19.00 hod. v DK Poprad skvelú divadelnú, hudobnú komédiu „ TOP SECRET „ v podaní autorského divadla LA KOMIKA z Bratislavy. Nositeľom umeleckej koncepcie je v jednej osobe autor a režisér Karol Vosátko.Z jeho dielne vychádzajú už dlhé roky mnohé úspešné projekty, ktoré sú beznádejne vypredané – napr. predstavenie Modelky,English is easy, Top Secret...Komunikačný jazyk jeho hier sa stal súčasťou každodenného slovníka mnohých divákov. Preto divadelné hry K.Vosátka majú prívlastok – kultové. Jednu z najúspešnejších hier si máte možnosť vychutnať aj v Poprade. Tak máte sa na čo tešiť! Na zámku tajomného Markýza sa dejú zvláštne veci, najmä s mladými devami, skúšajúcimi svoje šťastie na ceste za lepším životom.Mladá Marilyn sa rozhodne vypátrať túto záhadu a preto sa vydá za Markýzom.Jej dobrodružstvo sa začína už počas cesty na zámok, v čiernom lese...Komédia plná skvelých hereckých i speváckych výkonov, farebných kostýmov a nikdy nekončiaceho humoru. Hrajú: Mirka Partlová,Karin Haydu,Tomáš Palonder, Lukáš Dóza a Štefan Martinovič.
DIVADLO LA KOMIKA PRVÝ KRÁT V POPRADE !
Cena vstupenky: 17 Eur / predpredaj – jednotná cena /
20 Eur / v deň predstavenia pri vstupe / Predpredaj:kníhkupectvo Christiania Poprad – nám. sv. Egídia 108, tel.č:052/7722944
Umel.agentúra Bell Canto – tel.č. 0903966327/ organizátor, podá aj všetky informácie/
NEVÁHAJTE A PRÍĎTE SA ZABAVIŤ !


 

Úradné oznamy

Návrh VZN o čerpaní dotácii z rozpočtu obce

Zverejnené 16.8.2019 -mk-


 

Oznámenie o uložení zásielky

Zverejnené 14.8.2019 -SL-


 

Oznámenie o uložení zásielky

Zverejnené 13.8.2019 -SL-


 

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka