Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Pozor na podvodníkov !!!Vytlačiť
 

Ilustračné fotoPolícia upozorňuje seniorov, aby sa nedali oklamať, pretože podvodníci ich môžu uviesť do omylu a prídu o úspory alebo cenné predmety.

Táto kriminalita obsahuje najmä ekonomickú kriminalitu (podvod, sprenevera), majetkovú kriminalitu (krádež) a násilnú kriminalitu (lúpež, porušovanie domovej slobody, ublíženie na zdraví).

Špecifická kriminalita na senioroch je páchaná sofistikovaným a organizovaným spôsobom cielene na senioroch tým spôsobom, že páchatelia pod rôznymi vymyslenými príbehmi / legendami / oslovia seniorov / našich dedkov a babičky /telefonicky, priamo na verejnosti alebo v ich domoch a bytoch a snažia sa získať ich dôveru, nájsť miesto, kde si ťažko našetrené peniažky odkladali  v nepozorovanej chvíli od nich podvodne alebo krádežou získať ich celoživotné úspory.

Zlodeji sa schválne zameriavajú na starších ľudí, čiže seniorov a to hlavne z dôvodu, že seniori sú „ľahšími“ obeťami kriminality a to najmä vplyvom ich vyššieho veku a riziko, že sa stane senior obeťou tejto trestnej činnosti, je oveľa vyššie.

V prílohe zverejňujeme prednášku Obecnej polície k tejto téme.

 

Aj v našom regióne sa už tieto problémy objavili, nedávno v Kežmarku.

Upozornenie Kežmarok...

Ďalší prípad v Želiezovciach...

 


 
 

dnes je: 15.6.2019

meniny má: Vít

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka