Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Informácie pre verejnosť

Informácie pre verejnosť

Štatistické zisťovanie v našej obciVytlačiť
 

Obec ĽubicaSlovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Európskeho zisťovania o zdraví (EHIS), ktoré v tomto období prebieha vo všetkých členských štátoch Európskej únie podľa platnej európskej legislatívy, nariadenia Komisie (EÚ) číslo 2018/255, ktorým sa vykonáva nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1338/2008, pokiaľ ide o štatistiky vychádzajúce z európskeho zisťovania o zdraví formou rozhovoru (EHIS). Svojím obsahom a zameraním nadväzuje na zisťovania, ktoré boli uskutočnené v rokoch 2009 a 2014.
Cieľom zisťovania EHIS je prostredníctvom štatistických údajov a indikátorov zdravia získať obraz o zdravotnom stave obyvateľstva, využívaní zdravotnej starostlivosti a faktoroch, ktoré zdravie obyvateľstva SR významne ovplyvňujú. Zber údajov, ktorý prebieha podľa harmonizovanej metodiky, umožňuje medzinárodné porovnávanie údajov o zdraví medzi všetkými členskými štátmi Európskej únie.
Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 vybraných viac ako 430 obcí, medzi nimi aj Vaša obec. Do zisťovania je zaradených 8000 domácností.
Zisťovanie sa uskutoční od 1. júla do 31. decembra 2019.
V tomto období vybrané domácnosti vo Vašej obci navštívi Zamestnanec Štatistického úradu SR poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných štatistických údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov a ochranu osobných údajov Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (ďalej len „nariadenie“). Za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky, ktorého zamestnanci sú viazaní mlčanlivosťou o všetkých štatistických údajoch a osobných údajoch, ktoré sa pri svojej práci dozvedia.
Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke ŠÚ SR na adrese www.statistics.sk alebo telefonicky na telefónnom čísle 051/7735321 - Ing. Iveta Popovcová.
 


 
 

Prednáška o bylinkáchVytlačiť
 

Plagát


 
 

Slovenský červený kríž vyzdvihol prácu našich ľudíVytlačiť
 

Untitled-4.jpgNiekoľko desiatok ľudí zo spoločenského života za záchranu života, humanitu, obetavosť či dobrovoľnú službu pri príležitosti Medzinárodného dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca ocenil Slovenský Červený kríž. Poďakovanie patrilo členom, ktorí bez nároku na honorár pomáhajú spoluobčanom v rôznych ťažkých situáciách. Medaily a diplomy odovzdali  na mestskom úrade v Poprade, 22.mája 2019. Červený kríž každoročne vyzdvihuje ľudí, ktorí sa zaslúžia o rozvoj červenokrížskych aktivít a pomáhajú, kde je to potrebné. Sú mimoriadne iniciatívnymi členmi územného spolku, svojím prístupom výrazne prispievajú k rozvoju práce Slovenského Červeného kríža. Z Ľubice boli ocenené p. Eva Kocanová, p. Ľudmila Kubíková a Bc. Jana Krempaská. Tieto dámy boli ocenené za mimoriadnu ľudskosť a vysoko nadštandardné humanitné a sociálne cítenie. Na odovzdávaní cien sa zúčastnil aj starosta obce Ľubica Ing. Ján Kapolka, predsedníčka miestneho spolku SČK v Ľubici Ing. Beáta Harabinová a pracovníci TV Ľubica Martin Brejka a Pavol Mrázik. Veď nakoniec, ako je to možné vidieť v príspevku TV Ľubica, každodenný život je poprepletaný niťami radostí i starostí. V súčasnom svete, v ktorom kríz neubúda, je pomoc Červeného kríža a Červeného polmesiaca stále vysoko aktuálna.

Text: PaedDr. Pavol Mrázik

Foto: Martin Brejka 


 
 

Mons. Milan Lach SJ navštívil rodnú farnosťVytlačiť
 

DSCN3306.JPGAsi po roku navštívil svoju rodnú farnosť otec biskup Mons. Milan Lach SJ,  eparcha gréckokatolíckej eparchie Parma v štáte Ohio v USA. V piatok 24. mája 2019 celebroval Božskú liturgiu v kežmarskom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky. V sobotu 25. mája 2019 slúžil archijerejskú liturgiu v Chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľubici. Po liturgii v ľubickom chráme otec biskup predstavil život vo svojej americkej eparchii a pre tých, ktorí by boli ochotní pomôcť, prosil o pomoc vo forme modlitby. Následne odpovedal na otázky, ktoré mu položili zhromaždení veriaci. Neskôr ešte zotrval v družnom rozhovore so svojimi rodákmi. 

Text a foto: Gréckokatolícka farnosť Ľubica 


 
 

Ponuka práce...Vytlačiť
 

Bachledka.pngStrediska Bachledka Ski & Sun, aktuálne hľadá nových zamestnancov. V prílohe nájdete ponuky na voľné pracovné miesta.

Kontakt:

Bachledová dolina 702

059 55 Ždiar, Slovensko

tel.: +421 52 44 98 101

E-mail.: dominika.slebodova@bachledka.sk

web: www.bachledka.sk

sledujte nás na facebooku: https://www.facebook.com/skibachledova


 
 
Položky 1-5 z 18

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka