Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Informácie pre verejnosť

Informácie pre verejnosť

Pozvánka na beseduVytlačiť
 

ChrámPravoslávna cirkev v Ľubici si Vás dovoľuje pozvať na pokračovanie cyklu katechetických besied, ktoré sa uskutoční v nedeľu, dňa 24. februára 2019 na tému „Osobnosť otca Vasila Solovleja“ s nasledovným programom:

  • 15:00 hod. Večerná bohoslužba v chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľubici
  • 15:30 hod. Beseda v priestoroch chrámu (hosť: Jer. Mgr. Miroslav Humenský, Phd.)
  • Diskusia, pohostenie

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Súbor na stiahnutie B2.pdf B2.pdf (306.2 kB)

 
 

Poďakovanie nálezcovi...Vytlačiť
 

Ilustračné foto - taškaNa našu web stránku cez odkaz - Napíšte nám - prišlo poďakovanie nášmu občanovi, ktoré zverejňujeme. Je to pekný príklad, ako sa máme správať aj pri takýchto životných skúsenostiach.

     „Dňa 7. januára mi pri vykladaní vecí z auta na Kostolnom námestí pred ZUŠ vypadla taška s dokladmi a peniazmi pod auto. Všimol si to pán Kulík z Ľubice (Budovateľská ul.), keď išiel okolo a odovzdal ju na polícii v Kežmarku. Chcem mu aj touto cestou poďakovať, možno aj cestou obecnej televízie.„

Ján Levocký, Slnečná 35, Ľubica


 
 

Vianočný koncert ZUŠ Ľubica 2018Vytlačiť
 

Vianočný koncert ZUŠTak ako každý rok  aj ten to rok v predvianočnom čase, takmer na prahu Vianoc, usporiadala  naša  Základná umelecká škola v Ľubici  VIANOČNÝ KONCERT  2018. Je to milá príležitosť na chvíľu sa zastaviť a  stať sa súčasťou  krásneho, čarovného,  predvianočného času. Okamihu „MEDZI NEBOM A ZEMOU ".  Zamyslieť sa nad hodnotami života.  Vypočuť si príjemné melódie a pookriať  na duši, aby sa Boží syn narodil v našom srdci...to je veľké tajomstvo Vianoc, lebo medzi nebom a zemou sa dejú zázraky. Lebo to ľudské a výsostne človečenské - totiž  dobro a šľachetnosť- to je ten Boží dar, tie stopy Boha v nás....ktoré chodiac po svete neustále v tom druhom hľadáme...A nielen v tomto čarovnom predvianočnom čase...

Vianočný koncert  Základnej umeleckej školy v Ľubici sa uskutočnil v kultúrnom dome Cultus v Ľubici 14.12.2018 a niesol sa pod názvom  „MEDZI NEBOM A ZEMOU ".  Priestory boli  vyzdobené vianočnými motívmi, ktoré vytvorili žiaci výtvarného odboru. Hneď pri vstupe návštevníkov  určite očarila vianočná výstava výtvarných prác žiakov výtvarnéhoVianočný koncert ZUŠ odboru. Priestory pódia krášlili veľkorozmernévýtvarné diela s vianočnou a anjelskou tematikou. Už dávno je známe, že umenie má veľkú moc – moc poľudšťovať, zjemňovať a skultúrňovať náš život. Ponúkli sme našim milým  hosťom, divákom, náš  už takmer vianočný koncert. Mali možnosť započúvať sa do krásnych melódií a piesní . Úsmev na tvári im vyčarovali aj naše  tanečnice tanečného odboru a spracovanie filmovej animácie žiakov výtvarného odboru pod názvom „ SNEHOVÁ VLOČKA“. A skoro na konci žiaci literárno-dramatického odboru predstavili úsmevnú scénku, že aj čerti chcú ísť do neba. 

Text a foto ZUŠ Ľubica.

Fotogaléria...


 
 

Dobrá novina má v našej obci svoje miestoVytlačiť
 

Dobrá novina v ĽubiciJe už tradíciou, že v Ľubici vianočný čas patrí aj Dobrej novine.

„Keď si pastieri vypočuli od anjelov radostnú zvesť o narodení Mesiáša, ani chvíľu neotáľali a hneď sa vybrali do Betlehema.“ Tak sa aj koledníci Dobrej noviny v Ľubici rozišli po uliciach našej obce ako tí anjeli a zvestovali toto radostné posolstvo.

Malí poslovia najkrajšej vianočnej zvesti už 24. krát navštevovali naše príbytky a tak oznamovali svojim spevom novinu o narodení Spasiteľa Ježiša Krista. V závere tejto návštevy deti a ich animátori vinšovali Božie požehnanie do nového roka 2019.

Dobrá novina je vianočná kolednícka akcia Hnutia kresťanských spoločenstiev detí spojená so zbierkou pre rozvojové projekty v afrických krajinách. Projekty Dobrej noviny môžete podporiť vkladom na účet Dobrej noviny alebo darcovskou SMS do 31.01.2019.

20 - C+M+B - 19 

Christus mansionem benedicat - Kristus nech žehná tento dom

Viac info nájdete na   https://www.dobranovina.sk

TV Ľubica

 


 
 

Vianočné trhy v Základnej školeVytlačiť
 

Vianočné thy v školeVianočné trhy spojené s kultúrnym programom v Základnej škole sa stavajú už tradičným predvianočným programom, ktorý sa uskutočňuje v našej obci.  V tomto roku tomu tak bolo už po tretí krát. Akcia má viacero významov. Rozvíja pracovnú zručnosť žiakova a ich tvorivosť. Zdokonaľuje finančnú gramotnosť a obchodné zvyklosti žiakov, pretože svoje vytvorené produkty zároveň aj predávajú. V neposlednej rade je to aj environmentálna výchova, pretože ich výrobky sú z recyklovateľného materiálu. Celkovo tento program vytvára príjemnú predvianočnú atmosféru nie len pre žiakov ale aj rodičov, o čom svedčí aj škola plná návštevníkov.

Text a foto: M. Kruk, viac fotogaléria...


 
 
Položky 1-5 z 26

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka