Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Informácie pre verejnosť

Informácie pre verejnosť

„IKONA V ŽIVOTE KRESŤANA.“ Pozvánka na beseduVytlačiť
 

Pravoslávny chrám Pravoslávna cirkevná obec Ľubica

Si vás dovoľuje pozvať

na prvú z cyklu katechetických besied, ktorá sa uskutoční v nedeľu, dňa 21. januára 2018 na tému - „Ikona v živote kresťana.“, s nasledovným programom:

 

15.00 hod.

 • Večerná bohoslužba v chráme Zosnutia presvätej Bohorodičky v Ľubici;

15.30 hod.

 • beseda v priestoroch chrámu;
 • diskusia, pohostenie.

Tešíme sa na spoločné stretnutie. Mgr. Peter Dobrík

Foto: M. Kruk


 
 

V Ľubici chystáme zabíjačkuVytlačiť
 

Obecná zabíjačkaČas fašiangov je časom zábav, dobrého jedla a tradičných zabíjačiek. Obec Ľubica na sobotu 3. februára 2018 pripravuje pravú obecnú zabíjačku. Široká verejnosť bude svedkom toho, ako sa naši poslanci, starosta a zamestnanci obce vedia popasovať s prasaťom. Výsledkom ich šikovných rúk budú zabíjačkové špeciality ako klobásky, hurky, krejzupa a ostatné dobroty. Smädný uhasia smäd pri varenom víne. Radosť budú mať aj deti. Tie sa môžu vyšantiť nielen pri muzike, ale aj pri rôznych súťažiach. Čaká nás deň plný vôní, chutí, súťaží a dobrej nálady, ku ktorej prispeje ľudová hudba Štefana Cínu. Posledné kvik bude v sobotu, 3. februára 2018 od 9tej hodiny na ulici Remeselníckej – niekdajšia promenáda.

Tešíme sa Vás. 

Za organizátorov, Pavol Mrázik

Foto, Miroslav Kruk  (ilustračné foto - zabíjačka v roku 2017)


 
 

Novoročný koncert - KRÉDO - VIRUJUVytlačiť
 

Spevácky zbor KRÉDO VIRUJUVo farskom Kostole Nanebovzatia Panny Márie sa v nedeľu 7. januára konal Novoročný koncert v podaní Slovenského kresťanského speváckeho zboru KRÉDO-VIRUJU, ktorý šíri posolstvo Kristovej lásky už 7 rokov, a to nielen na území Slovenskej republiky. Vokálne teleso so sídlom v Telgárte tvorí spoločenstvo veriacich ľudí rozličných vierovyznaní, z rôznych kútov Slovenska. Ich repertoár zahŕňa predovšetkým duchovné a sakrálne skladby, ale aj hymnické skladby rôznych autorov. Dirigentom a umeleckým vedúcim telesa je Ján Zachar.

Text Mária Blašková

Foto: Miroslav Kruk, fotogaléria...


 
 

Výsledky XXIV. ročníka Trojkráľového stolnotenisového turnajaVytlačiť
 

Trojkráľový turnajVýsledky XXIV. ročníka Trojkráľového stolnotenisového turnaja

 konaného dňa 6.1.2018 v Ľubici.

Organizátorov XXIV. ročníka Trojkráľového stolnotenisového turnaja Klub KDH v Ľubici a Obec Ľubica prekvapila nižšia účasť súťažiacich na tomto podujatí. Hoci ďalší deň po turnaji ešte nebol pracovným dňom, tak turnaja sa zúčastnilo len 78 súťažiacich t.j.58 účastníkov čo je o 18 účastníkov menej ako predchádzajúci rok. Hoci tento rok bolo veľmi priaznivé počasie keď bolo + 5 C oproti minulému roku keď bolo – 17 C, napriek tomu bola účasť nižšia. Z 19-tich klubov to boli : MŠK Spišská Belá, SEVERKA Kežmarok, PPC FORTUNA Kežmarok, JAVORINKA Levoča, STO Slovenská Ves, ADENTO Svit, ŠK VETERÁN Poprad, BBF Spišská Nová Ves, STO Krompachy, OŠK Arnutovce, OSK Spišský Štvrtok, Muskat Lieskovany, Letanovce, Nová Lesná, Matejovce, Poprad-Veľká, Hrabušice, Liptovský Mikuláš a aj traja súťažiaci z Poľska. Z obcí a miest to boli: Poprad, Kežmarok, Ľubica, Spišská Belá, Hrabušice,Trojkráľový turnaj Spišský Štiavnik. Už v minulom roku sme konštatovali, že účasť v mládežníckych kategóriách sa neustále znižuje, a že ak tento trend bude pokračovať, tak  bude usporiadateľ uvažovať o zrušení týchto kategórií. Preto do propozícií na tento ročník usporiadateľ zakomponoval podmienku minimálnej účastí päť súťažiacich pre jednotlivé kategórie, inak bude kategória zrušená. V kategórií žiaci sa prihlásili traja a v kategórií žiačky len dve súťažiace. Preto sa usporiadateľ rozhodol tieto dve kategórie zrušiť. Súťažiaci, keď sa už na turnaj dostavili, tak sa rozhodli, že budú súťažiť v iných kategóriách a to žiaci v kategórií neregistrovaní a žiačky v kategórií ženy. Nakoniec sa súťažilo len v štyroch kategóriách a počet súťažiacich bol nasledovný: muži registrovaní – 39 o 6 menej ako minulý rok, muži neregistrovaní – 7 o 12 menej, veteráni – 18 o 2 viac a ženy – 9.

                               Výsledky v jednotlivých kategóriách

Dvojhra muži registrovaní:Trojkráľový turnaj

 1. Martin Milan, JAVORINKA Levoča
 2. Damián Strišovský, STO Slovenská Ves
 3. Matej Harabin, PPC FORTUNA Kežmarok

 

Dvojhra muži neregistrovaní:   Trojkráľový turnaj

 1. Vladimír Milan, Hrabušice       
 2. Vladimír  Lukáč, Kežmarok
 3. Miloš Tropp, Spišská Belá

Dvojhra muži veteráni:    

 1. Damián Strišovský, STO Slovenská Ves
 2. Ján Popadič, ŠK VETERÁN Poprad
 3. František Bohunčák, OSK Spišský Štvrtok

Dvojhra ženy: Trojkráľový turnaj        

 1. Frederika Pisarčíková, Liptovský Mikuláš
 2. Veronika Čurillová, OŠK Arnutovce
 3. Nikola Regecová, ŠK VETERÁN Poprad

 

Predseda klubu KDH v Ľubici a zároveň riaditeľ turnaja Mgr. František Hanáček zahájil podujatie a prihovoril sa všetkým účastníkom. Zároveň privítal aj hostí a to: starostu obce Ľubica Ing. Jána Kapolku, predsedu OC KDH v Kežmarku Ing. Lukáša Hotáryho, Miroslava Harabina hlavného rozhodcu a všetkých zúčastnených súťažiacich. Potom bol účastníkom prečítaný email od nového predsedu Oblastného podtatranského stolnotenisového zväzu Ing. Daniela Martinku, ktorý pozdravil všetkých súťažiacich a poprial im všetko dobré do nového roku, pretože sa nemohol osobne zúčastniť. Taktiež pozdravil aj organizátorov turnaja. Vecné ceny pre víťazov venovala Obec Ľubica, spoluorganizátor podujatia. Ceny pre víťazov kategórií muži registrovaní a veteráni odovzdal pán starosta, ceny pre víťazov kategórií ženy a muži neregistrovaní odovzdal krajský predseda KDH v Prešove Alexander Nazarej. Výsledky turnaja budú zverejnené na webovej stránke obce a tiež aj v TV Ľubica. Chceme sa poďakovať všetkým súťažiacim za ich účasť a podané výkony, taktiež aj všetkým ostatným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podielali na príprave, realizácií a úspešnom priebehu celého podujatia.

                                Za organizačný výbor: Libor Sládek, tajomník    

Foto: M. Kruk, fotogaléria...


 
 

Koledníci Dobrej noviny navštívili Obecný úradVytlačiť
 

KoledníciKoledníci Dobrej noviny zavítali na svojej ceste od prezidenta SR Andreja Kisku i k nám – do budovy Obecného úradu v Ľubici. Pánovi starostovi i zamestnancom úradu zavinšovali, zaspievali. Na Nový rok vniesli radosť z narodenie Ježiša Krista (spolu s koledníkmi z Prievidze a zo Serede) do Prezidentského paláca. Pán prezident im na oplátku zaprial všetko dobré v novom roku. Naostatok vyslovil želanie, aby mal každý z koledníkov v živote možnosť navštíviť Afriku a presvedčiť sa tak na vlastné oči, ako Dobrá novina pomáha  tým, čo to skutočne potrebujú. Tento rok je ústrednou myšlienkou akcie, ktorá je zároveň i výchovným programom, zlepšenie starostlivosti o matky a deti v meste Alitena na severe Etiópie.

Text: Bc. Mária Blašková

Foto: Miroslav Kruk


 
 
Položky 1-5 z 40

dnes je: 18.1.2018

meniny má: Bohdana

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka