Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Úradné oznamy obce

Úradné oznamy obce

Ľubičania darovali krvVytlačiť
 

Odber krviPrvý tohto ročný mobilný odber krvi sa v našej obci uskutočnil v utorok 19. februára. Miestna organizácia SČK v Ľubici v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou pripravila pre darcov nerušený priebeh odberu v kultúrnom dome Cultus. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným darcom, ktorých bolo tento krát 55 z toho bolo päť prvodarcov.  Ďalší mobilný odber krvi v našej obci je naplánovaný na 11. júna 2019.

Text a foto: M. Kruk


 
 

Pozvánka a program na 2. zasadanie OZVytlačiť
 

Obecný úrad v ĽubiciV  zmysle  zákona SNR  č. 369/1990 Zb. o  obecnom zriadení  v znení  neskorších  predpisov  zvolávam 2. zasadnutie Obecného  zastupiteľstva  Obce  Ľubica, ktoré sa uskutoční

 

dňa  28. februára  2019 o 17.00 hod.

(štvrtok)

na Obecnom úrade v Ľubici – zasadačka na I. poschodí

Ing. Ján Kapolka, starosta obce


 
 

TJ Tatran Ľubica pracuje s novým výboromVytlačiť
 

Členská schôdza TJ TatranV nedeľu 10. februára 2019 sa na štadióne Alojza Cveka konala výročná členská schôdza TJ Tatran Ľubica. Hlavným bodom programu bolo zhodnotenie činnosti futbalového klubu za rok 2018 a prestavenie plánu činnosti na rok 2019. Ďalším bodom programu bolo  odvolanie člena výboru – Vladimíra Vaňa a zvolenie dvoch nových členov Siska Ľuboš a Zolota Peter.

Nové funkčné zloženie výboru:

  • Predseda výboru: Ján Kovalčík
  • Podpredseda výboru: Jozef Hajovský ml.
  • Členovia výboru: Siska Ľuboš, Zolota Peter, Hajovský Jozef st. Šoltée Stanislav
  • Revízna komisia: Vojtanek Pavol, Dragašek Jozef, Kožušková Andrea

Predseda výboru Ján Kovaklčík poďakoval členom a hosťom za účasť a poprial veľa úspechov do roku 2019.

Foto M. Kruk


 
 

Náš rodák Štefan Harabin navštívil Ľubicu a oficiálne začal svoju prezidentskú kampaňVytlačiť
 

JUDr. Štefan HarabinZa Slovensko, tradície a právny štát. S týmto heslom vstupuje do boja o prezidentské kreslo sudcalogo Najvyššieho súdu SR a náš rodák Štefan Harabin. Symbolicky, v rodnej obci začal svoju prezidentskú kampaň. Spoločenský dom Cultus v Ľubici bol obsadený do posledného miesta ľuďmi z Ľubice, blízkeho okolia, ale aj ostatných častí Slovenska. Občania boli plní očakávania, zvedaví a volajúci po zmene, spravodlivosti a navrátenia právneho systému, ktorý je na Slovensku nevymožiteľný. Občania kládli kandidátovi otázky rôzneho charakteru, medzi nimi sme boli aj my s našou kamerou. Ak prezidentský kandidát uspeje v blížiacich sa prezidentských voľbách, v republike chce spraviť poriadok. Deklaruje, že chce byť nezávislým a nestraníckym prezidentom. Vyhlásil to na svojom mítingu, ktorý sa konal 6. februára 2019 v jeho rodnej obci Ľubica.   

Text: Pavol Mrázik

Foto: Miroslav Kruk,    viac fotogaléria...

                                     TV archív...


 
 

Voľby prezidenta Slovenskej republiky - 2019Vytlačiť
 

Prezidencký palác v BratislaveROZHODNUTIE
PREDSEDU NÁRODNEJ RADYSLOVENSKEJ REPUBLIKY


z 10. januára 2019
o vyhlásení volieb prezidenta Slovenskej republiky
Podľa čl. 89 ods. 2písm.d) Ústavy Slovenskej republiky a § 20, § 106 ods. 1a § 115 ods. 1
zákona č. 180/2014Z. z. o podmienkach výkonu volebného právaa o zmenea doplnení
niektorých zákonovv zneníneskorších predpisov
v y h l a s u je m
voľby prezidenta Slovenskej republiky a
u r č u j e m


1. deň ich konaniana sobotu 16. marca 2019,
2. lehotu na utvorenie volebných okrskova určenie volebných miestností do 30. januára 2019,
3. lehotu nautvorenie okresných volebných komisií a okrskových volebných komisií do 11.
februára 2019 a lehotu na ich prvé zasadanie do 21. februára 2019.


Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nezíska nadpolovičnú väčšinu
platných hlasov oprávnených voličov,
u r č u j e m
deň konania druhého kola volieb prezidenta Slovenskej republiky na sobotu 30. marca 2019.
Andrej Danko v .r.


 
 

Ľadová plocha na ulici Kruhovej Vytlačiť
 

Klzisko na Kruhovej uliciV poslednom štvrťroku minulého roka začala výstavba detského ihriska na ulici Kruhovej. Urobili sa aj povrchové úpravy futbalového ihriska a nové oplotenie. Stavebné práce budú ukončené až v jarných mesiacoch.  Po dobrých skúsenostiach z predchádzajúcich rokov, kedy mrazivé počasie umožnilo prerobiť túto plochu na klzisko, aj v januári tohto roku skupina dobrovoľníkov z našej obce sprevádzkovala veľmi rýchlo ľadovú plochu. Tá sa okamžite zaplnila korčuliarmi. Všetko sa to udialo na dobrovoľnej aktivite hlavne našich dobrovoľných hasičov, ale aj obyvateľov z ulice Kruhovej. Je potrebné poďakovať aj Miroslavovi Suchému a Milanovi Starinskému, ktorí aktívne prispeli pri tejto činnosti. Keďže sú tieto zimné dni kratšie a záujem o korčuľovanie je veľký aj vo večerných hodinách, obec Ľubica zrealizuje dočasné osvetlenie ľadovej plochy.

Text a foto: M. Kruk


 
 

Nové cestovné poriadky SAD v platnostiVytlačiť
 

SADOd 9. 12. 2018 sú v platnosti nové cestovné poriadky pre autobusovú prepravu. V prílohe zverejňujeme vývesný cestovný poriadok s odchodmi prímestských autobusových spojov, ktoré prechádzajú cez našu obec. 

Súbor na stiahnutie Lubica_cakaren.pdf Lubica_cakaren.pdf (66.1 kB)
Súbor na stiahnutie Lubica_Mlyn.pdf Lubica_Mlyn.pdf (65 kB)
Súbor na stiahnutie Lubica_PD.pdf Lubica_PD.pdf (28.5 kB)
Súbor na stiahnutie Lubica_cak_577.pdf Lubica_cak_577.pdf (64.7 kB)

 
 

Trojkráľový stolnotenisový turnaj - 25. ročníkVytlačiť
 

Víťazi turnajaHneď v úvode nového roka bol na programe jeden z najočakávanejších turnajov v histórii našej obce. Obec Ľubica a klub KDH v Ľubici zorganizovali už po 25ty krát Trojkráľový stolnotenisový turnaj, ktorý sa  konal v telocvični ZŠ. Na turnaji si teda celkovo zahralo 85 hráčov v šiestich kategóriách – žiaci a žiačky do 15tich rokov, ženy, hráči neregistrovaní a registrovaní a veteráni nad 50 rokov. Trojkráľový stolnotenisový turnajVíťazom srdečne blahoželáme a všetkým športovcom zároveň ďakujeme za účasť. Veľká vďaka patrí aj hosťom a všetkým, ktorí sa podieľali na jeho organizácii. Viac v pripravovanej relácii a v príspevku TV Ľubica.

Text: Pavol Mrázik

Foto: Miroslav Kruk, viac fotogaléria...

Výsledky a hodnotenie 25. ročníka Trojkráľového stolnotenisového turnaja Vysledky_turnaja_25_rocnik.pdf Vysledky_turnaja_25_rocnik.pdf (48.4 kB)

 
 

Ľubičania privítali nový rok v centre obceVytlačiť
 

Nový rok v ĽubiciO polnoci vypukol ohňostroj, po ňom nasledovala tradičná diskotéka

Rozlúčku s rokom 2018 a príchod nového roka 2019, oslávili Ľubičania už tradične v centre obce, na námestí pred hasičskou zbrojnicou. Silvestrovská diskotéka odštartovala hodinu pred polnocou. Na spoločnej diskotéke sa podľa odhadov organizátorov bavilo zhruba 350 ľudí. Tesne pred polnocou sa prítomným prihovoril starosta obce Ján Kapolka, ktorý ľudí na námestí privítal a zaželal obyvateľom obce všetko dobré. Starosta Kapolka končiaci rok 2018 označil ako náročný, ale vydarený a obci zaprial, aby rok 2019 bol ešte lepší, ako ten odchádzajúci. Posledné sekundy končiaceho sa roka spoločne s Ľubičanmi odrátal poslanec a predseda Komisie kultúry, mládeže, školstva a športu Pavol Mrázik. Silvestrovský program na námestí krátko po polnoci zdobil cca šesť minútovýIMG_1507.JPG ohňostroj, ktorý zo strechy hasičskej zbrojnice odpálili naši dobrovoľní hasiči, po ňom nasledoval prípitok a vinše. Záver potom patril diskotéke, prítomní sa zabávali približne do 02:30 hod. O tanečnú zábavu sa postarali DJ Mako a DJ Patriko. Oslavy Silvestra stáli obec cca 700 eur, pričom náklady na polnočný ohňostroj boli vo výške 300 eur. Obecná polícia a hliadka dobrovoľných hasičov nezaznamenala počas osláv žiadne vážnejšie incidenty.

Text: Pavol Mrázik

Foto: Miroslav Kruk  Viac fotogaléria...

TV Ľubica


 
 

Kalendár zvozu odpaduVytlačiť
 

Kalendar_zberu_odpadu_2019.jpg


 
 

Mikuláš v ĽubiciVytlačiť
 

Mikuláš v ĽubiciV ĽUBICI BOLO VESELO. PRIŠIEL MIKULÁŠ A ROZSVIETIL VIANOČNÚ VÝZDOBU

Rozsvietenie vianočnej výzdoby v centre obce a príchod Mikuláša so sladkou nádielkou pre poslušné deti, na toto budú spomínať určite všetky deti, ktoré boli prítomné v spoločenskom dome Cultus 6. decembra. Príchodom Mikuláša odštartovali „Ľubické Vianoce.“ V rámci návštevy Mikuláša, anjelov a čerta bol pre deti pripravený sprievodný program – divadelné predstavenie ZIMA. Deti mali možnosť vidieť príbeh o dievčatku menom Agátka a anjelovi, ktorí čakali najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. V príbehu deti zistili, že na Vianoce nie sú dôležité veľké a drahé darčeky, ale predovšetkým rodina. Sviatok sv. Mikuláša patrí deťom a takýmto spôsobom chcela obec Ľubica prejaviť záujem o jej najmladších obyvateľov.

Text: Pavol Mrázik

Foto: M. Kruk, viac fotogaléria...

TV Ľubica archív...


 
 

Zlatý erb 2018 - Obec Ľubica ocenenáVytlačiť
 

Zlatý erb 2018 - obceDňa 14.11.2018, sa v rámci Medzinárodného kongresu ITAPA 2018, v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave, uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže „ZlatýErb.sk 2018“ za účasti významných osobností politického, spoločenského a kultúrneho života.

 

Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách:

  • Najlepšia stránka samosprávneho kraja
  • Najlepšia stránka mesta
  • Najlepšia stránka obcí.

Víťazmi týchto kategórií sa stali stránky obce Valča, troch miest Nové Zámky, Trenčín, Bratislava a dvoch samosprávnych krajov Prešovského a Trenčianskeho. Hlavnú cenu súťaže GrandPrix eSlovensko získali dve stránky Prešovský samosprávny kraj a Trenčiansky samosprávny kraj, ktoré dosiahli najvyššie hodnotenie vo všetkých kategóriách. Víťazi GrandPrix eSlovensko zároveň získavajú nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb.

V poradí už pätnásty ročník udeľovania ceny Zlatý erb bol pre našu obec Ľubica opäť úspešný. Tretie miesto v kategórii obci prevzal Miroslav Kruk, správca IT a webmaster stránky. Obec Ľubica sa do tejto súťaže prihlásila prvý krát v roku 2013 a už šiesty krát v rade sa umiestnila v prvej päťke hodnotených obcí.

Zoznam ocenených:
Kategória obce:
1. miesto - stránka obce Valča
2. miesto - stránka obce Jaslovské Bohunice
3. miesto - stránka obce Ľubica
4. miesto - stránka obce Nitrianske Pravno
5. miesto - stránka obce Trnavá Hora
5. miesto - stránka obce Hažín
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 4 x Klatova Nová Ves, 4 x Trnavá Hora, 2 x Chocholná Velčice, 1 x Jaslovské Bohunice, Ľubica, Krivosúd-Bodovka, Ražňany, Valča.

Kategória mestá a mestské časti:
1. miesto - stránka hl. mesta Nové Zámky
1. miesto - stránka hl. mesta Trenčín
1. miesto - stránka hl. mesta Bratislava
2. miesto - stránka mesta Stará Turá
3. miesto - stránka mesta Dubnica nad Váhom
4. miesto - stránka mesta Bratislava - Dúbravka
5. miesto - stránka mesta Bratislava - Petržalka
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 10 x Bratislava, 2 x Martin, Trenčín, 1 x Banská Bystrica, Nitra, Nové Zámky.

Kategória samosprávne kraje:
1. miesto - stránka Prešovský samosprávny kraj
1. miesto - stránka Trenčiansky samosprávny kraj
2. miesto - stránka Nitriansky samosprávny kraj
3. miesto - stránka Banskobystrický samosprávny kraj
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 9 x Prešovský kraj, 2 x Bratislavský kraj, 1 x Banskobystrický, Žilinský, Nitriansky, Košický, Trenčiansky kraj.

Súbor na stiahnutie Tlacova_sprava.pdf Tlacova_sprava.pdf (167.3 kB)

 
 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka