Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Úradné oznamy obce

Úradné oznamy obce

Obec Ľubica - Výberové konanie na pracovné funkcieVytlačiť
 

logoObec Ľubica prijme zamestnanca/zamestnankyňu na pozíciu: 

referent  kultúry,  redaktor a moderátor, predpokladaný nástup: 17.09.2018

operátor TV štúdia, (kameraman) nástup:01.11.2018

Požadované predpoklady, termíny na podávanie žiadosti v prílohach...


 
 

MŠ Ľubica - Informácia o voľných pracovných miestachVytlačiť
 

MŠ ĽubicaV zmysle § 11a ods. 1 písm. c) zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľka Materskej školy Gen. Svobodu 40 Ľubica informuje o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca.

 

 

 • pedagogický asistent, asistent učiteľa
 • učiteľ pre predprimárne vzdelávanie

Viac informácii v prílohách na stiahnutie.


 
 

Ulica Jarná - neprejazdnáVytlačiť
 

Jarná ulicaVážení občania,

v dňoch 6.8.2018 až 10.8.2018 bude ulica Jarná z dôvodu výstavby úplne uzavretá a neprejazdná.

 

Prosíme Vás o neparkovanie vaších vozidiel počas tohto obdobia na Jarnej ulici či u Vás doma.

 

 

 

 


 
 

Vyhlásenie zvýšeného nebezpečenstva požiaruVytlačiť
 

oheňV súvislosti s extrémne teplým a suchým počasím OR HaZZ v Kežmarku vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na  území okresu Kežmarok od 15.00 hod. dňa 3.8.2018.
Dôležité informácie k tomuto vyhlásenému stavu Vám boli zaslané 3.5.2018 a platia naďalej. O odvolaní času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Vás budeme informovať.


Ministerstvo vnútra SR
Okresné riaditeľstvo HaZZ v Kežmarku
oddelenie požiarnej prevencie
pplk. Ing.  Jana Kolodzejová


 
 

ZRUŠENÁ plánovaná odstávka vody 15. – 16. 08.2018 Vytlačiť
 

vodaDôvodom odstávky bola preložka vodovodu k stavbe cyklochodník, pretože navrhovaný oporný múrik chodníka v km 2,452 -2,513 bol v kolízií s existujúcim vodovodom oceľ DN 300. Po skutočnom vytýčení stavby, vykonaný zemných sond a skutočnom zameraní vodovodu bolo zistené, že oporný múrik cyklochodníka nie je v kolízií s vodovodom t.j. preložku nie je nutné realizovať.

Za pochopenie ďakujeme.

Referent oddelenia územného plánovania,životného prostredia a stavebného poriadku, Kežmarok


 
 

Ako pokračujú stavebné práce v obciVytlačiť
 

Každý utorok prebieha kontrolný deň na staveniskách, kde sa konzultuje priebeh prác a riešia detaily stavieb. Stále sa musia prijímať konkrétne opatrenia na riešenia problémov, ktoré pri stavbe vznikajú. V utorok 17.7.2018 sme tieto činnosti aj dokumentovali a tak vám prinášame aj fotografie. V konečnej fáze je činnosť ukladania obrubníkov, ktoré už presne vykresľujú siluetu ciest a chodníkov, ktorých sa už obyvatelia obce nevedia dočkať. Ako bolo počas kontrolného dňa spomenuté práce pokračujú podľa plánu aj keď nepriaznivé počasie sťažuje práce.

"Na Povstaleckej ulici sa objavila stavba mimo plánu. To nášmu bocianovi  sa zapáčil nový dizajn tejto ulice a rozhodol sa postaviť tu svoje nové obydlie. Možno aj preto VSD neurobila prekládku nn siete do zeme. Bocian to zobral vážne, ako vidieť, zúčastnil sa konania a presne ukázal, akú širokú si predstavuje cestu pri kostolnom oplotení."  :-)

Text a foto M. Kruk


 
 

Prevádzková doba v obecnej knižnici počas prázdnin.Vytlačiť
 

KnižnicaV termíne od 2.7.2018 do 31.8.2018 (počas letných prázdnin) bude knižnica v Základnej škole otvorená v týchto dňoch:

      Utorok 7:30 -14:00 hod.        

      Streda 7:30 -14:00 hod.         

      Štvrtok 7:00 -14:00 hod.       


 
 

Radosť našich hasičov...Vytlačiť
 

IMG_5075.JPGDobrovoľným hasičom dievčatám aj chlapcom z Ľubice sa darilo na domácej pôde v hasičskej súťaží. Ceny preberali vo všetkých kategóriách. Súťaže hasičských družstiev sa zúčastnilo desať mužských a šesť ženských družstiev. Našu obec reprezentovali dve mužské a tri ženské družstva. Ženy súťažili aj o „Pohár starostu obce Ľubica“ a muži v súťaži 16. ročník Memoriál Františka Košutha.

Výsledky územnej hasičskej ligy dobrovoľných hasičských družstiev.

Kategória muži:

 1. DHZ Ľubica I.
 2. DHZ Huncovce
 3. DHZ Ľubica II.

Kategória ženy:

 1. DHZ Ľubica II.
 2. DHZ Ľubica III.
 3. DHZ Kežmarok

Výsledky súťaže hasičských družstiev kategória ženy o pohár starostu obce:

 1. DHZ Ľubica III.
 2. DHZ Ľubica II.
 3. DHZ Kežmarok

Výsledky súťaže kategória muži 16. Ročník Memoriál Františka Košutha:

 1. DHZ Veľký Lipník
 2. DHZ Rakúsy
 3. DHZ Spišská Belá

Najbližšia hasičská súťaž a to nočná bude v Ľubici 29.6.2018 o 22:00 hod.

Text a foto M. Kruk, viac fotogaléria...


 
 

Premávka na ulici Bernolákova obmedzenáVytlačiť
 

Páce - BernolákovaOd začiatku júna začínajú stavebné práce na rekonštrukcii  oporného múra potoka Ľubička, týmto oznamujeme obyvateľom, že bude obmedzená premávka do  jedného pruhu. Zároveň žiadame obyvateľov o pochopenie a trpezlivosť počas výstavby oporného múra.


 
 

Obecné autá majú novú garážVytlačiť
 

GarážPo rekonštrukcii kotolne v Základnej škole  došlo k veľkej úspore priestorov. Hneď sa rozhodlo, že budú využité na zhotovenie garáži pre obecné autá, ktoré musia parkovať vonku. Najskôr sa urobili najnutnejšie úpravy obvodových stien, osadili sa demontáži okien nové garážové brány. Až v tomto roku sa našli financie na dokončenie pôvodného zámeru a v máji boli ukončené stavebné práce v interiéry garáži ale aj na fasáde a podbike strechy. Garáž je vhodné pre dve autá, v krajnom prípade vojdú aj tri. Priestor garáže je taktiež monitorovaný kamerovým systémom.

Text a foto M. Kruk


 
 

Kotolňa v Kirbise je po rekonštrukciiVytlačiť
 

Nová kotolňaKotolňa v budove Kirbis bola do apríla tohto roku pôvodná, stará ako celá budova. Z troch kotlov už išiel len jeden a na tom boli poruchy veľmi časté a náhradné diely nedostupné. O účinnosti starých kotlov ani nehovoriac. V máji bola kotolňa odovzdaná po rekonštrukcii do prevádzky. Boli urobené aj vchodové schody pred a za dverami.  Oprava vnútornej omietky. Prerobená musela byť  aj elektroinštalácia. Nainštaloval sa nový komín s vlastným prívodom vzduchu. Je potrebné spomenúť, že obec má v majetku budovy, kde je v prevádzke 14 kotolni. Najväčšia rekonštrukcia kotolne sa pred pár rokmi robila v Základnej škole. Ďalšia v jednej budove Materskej školy Gen. Svobodu.  Ďalšie sú v podobnom technickom stave, ako bola kotolňa v Kirbise. Čaká nás ešte teda veľa práce a hlavne je potrebné aj na tieto rekonštrukcie vyčleniť finančné prostriedky v rozpočte obce.

Text a foto M. Kruk


 
 

Rekonštrukcia rozhlasu po druhej etapeVytlačiť
 

RozhlasKoncové body obecného rozhlasu boli v mesiaci máj vymieňané za nové. Ako sme už aj touto cestou informovali, v minulom roku sa začala rozsiahla rekonštrukcia nášho rozhlasu. Hlavnou výhodou je bez káblové šírenie signálu. Bola vymenená ako prvá rozhlasová ústredňa s vysielačom  a 12 koncových bodov. V máji tohto roku sme pokračovali vo výmene na uliciach Športová, Povstalecká, Bernolákova, Kruhová, Mierová, Jarná. Prednostne pribudli po jednom koncové body rozhlasu na miestach, kde doposiaľ neboli. Na ulici Úzkej a Podtatranskej. Takže v tomto roku pribudlo 21 nových koncových bodov.  Na budúci rok plánujeme výmenu rozhlasu dokončiť aj rozlohou druhú polovicu obce.

Text a foto M. Kruk


 
 

Stavebné práce na ulici PovstaleckejVytlačiť
 

PovstaleckáHodnotou zákazky ale aj rozsahom prác je najväčšou stavebnou akciou ulica Povstalecká. Robili sa tu stavebné práce na elektrických rozvodoch pre napájanie verejného osvetlenia, vpuste na Dažďovú vodu, osadzujú sa obrubníky, začalo sa s pokladkou dlažby na chodníky a prístupy k budovám, napr. k starej fare. Najväčšou architektonickou zmenou na tejto ulici je hlavný vchod do rímskokatolíckeho kostola. Ten už rastie a púta pozornosť okolo idúcich. Aj staré lipy sú zrezané a nahradí ich nová výsadba zelene. Na všetkých troch uliciach, každý utorok, prebiehajú za účasti vedenia obce kontrolné dni, kde sa rieši postup prác a pripomienky.

Text a foto M. Kruk


 
 

Stavebné práce na ulici ŠportovejVytlačiť
 

ŠportováAj na ulici Športovej prebiehajú zemné práce. Urobili sa nové vpuste na zachytávanie povrchových vôd, pripravili sa podkladové vrstvy na chodník k lávke cez potok, sú vytýčené trasy pre osadenie obrubníkov. V uličke za hasičskou zbrojnicou sa rozobrali staré chodníky a upravujú sa vjazdy k rodinným domom.

 

Text a foto M. Kruk


 
 

Stavebné práce na ulici JarnejVytlačiť
 

JarnáNa novej Jarnej ulici sú zamerané výškové pomery krajníc  novej cesty, urobené vpuste pre povrchové odvodnenie, upravuje sa podklad pre osadenie obrubníkov.

Text a foto M. Kruk


 
 

Nové usmernenie na používanie čísla 112Vytlačiť
 

LOGOMinisterstvo vnútra Slovenkej republiky vydalo nové usmernenie na používanie tiesňové čísla  „SMS pomoc 112“ , obsahom ktorého je úprava spôsobu akým sa má správne využívať SMS.

Informačný leták o tom, akým spôsobom správne využívať SMS na číslo tiesňového volania 112.  Zasielanie SMS na číslo tiesňového volania 112 bolo stanovené ako nástroj predovšetkým pre sluchovo znevýhodnených občanov na privolanie pomoci v tiesni a pri mimoriadnych udalostiach, teda v situáciách, pri ktorých je bezprostredne ohrozený váš život, zdravie alebo majetok, alebo je ohrozený život, zdravie, majetok alebo životné prostredie vo vašom okolí, a potrebujete bezodkladnú pomoc záchranných zložiek, napríklad zdravotníkov, hasičov alebo polície.

Viac príloha na stiahnutie...


 
 

Odsúhlasené kapitálové výdavky obceVytlačiť
 

Práce - cestyNa 2. zasadaní Obecného zastupiteľstva 10.4.2018 Uznesením č. 44/2/2018 Obecné zastupiteľstvo v Ľubici súhlasí s použitím finančných prostriedkov rezervného fondu vo výške 465.800,00 EUR na financovanie kapitálových výdavkov (KV) na jednotlivé akcie:

 

 1. KV – Výkup pozemkovIhrisko
 2. KV – Fitness – sprchy – rekonštrukcia
 3. KV – Rekonštrukcia budovy Gen. Svobodu 123
 4. KV – Kirbis – kotolňa – rekonštrukcia
 5. KV – Fitness – kanalizácia
 6. KV – Oplotenie cintorína
 7. KV – Dom smútku – rekonštrukcia
 8. KV – PD – Zberný dvor
 9. KV – Rekonštrukcia Hasičskej zbrojnice
 10. KV – PD – Skládka – uzavretie a rekultivácia
 11. KV – PD – Pasportizácia komunikácií a dopravného značenia
 12. KV – ul. Bernolákova
 13. KV – ul. Povstalecká - rekonštrukciaPráce
 14. KV – ul. Slnečná -  rekonštrukcia
 15. KV – Projekt Ľubička – rekonštrukcia
 16. KV – Detské ihrisko – ul. Kruhová
 17. KV – Rekonštrukcia schodov ZŠ
 18. KV – Garáže ZŠ – rekonštrukcia
 19. KV – Fontána ul. Kruhová – rekonštrukcia
 20. Havarijný stav – zabezpečenie stavby Gen. Svobodu 117
 21. KV – ul. Remeselnícka – rekonštrukcia
 22. KV – Rekonštrukcia – ul. Bernolákova – dažďový kanál
 23. KV – ul. Pod LesomĽubička
 24. KV – ul. Poľná
 25. KV – Havarijný stav – dažďová kanalizácia
 26. KV – Prekládka T-com siete
 27. KV – Plynofikácia domu č. 88 a č. 90

 

Na rekonštrukciu Hasičskej zbrojnice dostala obec dotáciu 30 000 €, obec ešte odsúhlasila 27 000 €. Na rekonštrukciu pri potoku Ľubička obec dostala 100 000 € a z rezervného fondu obec uvoľnila 72 000 €. Na výstavbu a rekonštrukcie ciest na uliciach nová Jarná, nová Športová, Povstalecká, si obec vzala úver vo výške 550 000 €. Okrem programového rozpočtu odsúhlaseného na tento rok teda obec navýšila výdaje na tieto spomenuté akcie celkovo vo výške 1 145 800 €.

Viac fotogaléria miest pred začatím činnosti ...

TV Ľubica – reportáž ...


 
 

Knižnica má nový prihlasovací systémVytlačiť
 

Návštevníkom našej Obecnej knižnice, ktorá ma sídlo v budove Základnej školy, oznamujeme, že od apríla tohto roku je funkčná webová aplikácia - prihlasovací systém, na vyhľadávanie, objednávanie kníh.  Knihy a čitateľské preukazy sú označené čiarovým kódom a tak aj evidencia kníh, prehľad o vydaných knihách a vybavenie návštevníka knižnice bude rýchlejšia. Viac informácii Vám poskytneme aj priamo v knižnici.

Prihlasovací systém do knižnice


 
 

Zmena zberu separovaného odpadu v rok 2018Vytlačiť
 

Separovaný zber

Od januára je zmena zberu a to:

Doteraz sa každý mesiac zberali všetky vytriedené zložky komunálneho odpadu.

Po novom t.j. od 1.1.2018 je zmena v systéme zberu jednotlivých zložiek KO:

plasty – každý mesiac

papier, sklo, kovy, VKM – len nepárny mesiac

 

Obec Ľubica oznamuje obyvateľom obce, že vrecia na triedený odpad a kalendár zberu na rok 2018 si môžu vyzdvihnúť v budove obecného úradu č. 96, v kancelárii – Služby obce Ľubica s.r.o.


 
 

dnes je: 15.8.2018

meniny má: Marcela

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka