Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Úradné oznamy obce

Úradné oznamy obce

Veľkonočný pozdravVytlačiť
 

Veľkonočný pozdrav


 
 

Zmena termínu vývozu odpadu počas sviatkovVytlačiť
 

TKOZmena vývozu komunálneho odpadu  

Obec Ľubica oznamuje obyvateľom obce, že zber komunálneho odpadu z domácnosti sa presúva z utorka 23. apríla 2019 na štvrtok 25. apríla 2019 z dôvodu veľkonočných sviatkov

 

 

Zberný dvor

Obec Ľubica oznamuje obyvateľom obce, že Zberný dvor  dňa 20.apríla 2019 (sobota) bude zatvorený.


 
 

Jarné upratovanie - rozmiestnenie kontajnerov v obciVytlačiť
 

Rozmiestnenie kontajnerovZber objemného odpadu

Obec Ľubica oznamuje obyvateľom obce, že sa uskutoční 

zber a preprava objemného odpadu v zmysle harmonogramu

v dňoch od 24. apríla -  do 3. mája 2019

Pristavené veľkoobjemové kontajnery (VOK) sú určené pre občanov obce Ľubica, nie pre podnikateľské subjekty, ktoré sú povinné sa zbavovať odpadov zo svojej činnosti v súlade so zákonom a na vlastné náklady.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE:

Objemný odpad - je zložka komunálneho odpadu, ktorá svojím rozmerom a hmotnosťou nezodpovedá používaným zberným nádobám v systéme zberu.

Veľkoobjemový odpad  -  predstavuje nepotrebné, opotrebované, zastarané veci, ktorých sa občania chcú a potrebujú zbaviť. Sú to veci, ktoré majú väčšie rozmery ako klasické veci. Jedná sa o veci, ktoré neviete umiestniť do 110 l zbernej nádoby. Rozmerovo veľký odpad je potrebné rozobrať na menšie kúsky.

ZAKAZUJE  SA UKLADAŤ DO VOK:

 • biologický rozložiteľný odpad – lístie, konáre,
 • elektroodpad – chladničky, TV, počítače a pod.
 • nebezpečný odpad
 • stavebný odpad

 • Harmonogram rozmiestnenia veľkoobjemových kontajnerov v prílohe:

 
 

Ručné výrobky s tématikou Veľkej noci - výstava...Vytlačiť
 

Výstava prác s Veľkonočnou tématikouRUČNÉ VÝROBKY S TÉMATIKOU VEĽKEJ NOCI

PREDSTAVUJÚ NA VEĽKONOČNEJ VÝSTAVE

Výstavu pod názvom VEĽKONOČNÉ VŠELIČO pripravila aj tento rok pre verejnosť obec Ľubica. Vernisáž výstavy otvorili v pondelok 8.apríla 2019 v priestoroch zasadačky nad Fitnes.

Obec Ľubica je dlhoročne známe organizovaním rôznych podujatí a táto Veľkonočná výstava okrem iných akcií či kultúrnych podujatí iste poteší nejedného návštevníka. Pozvaní sú všetci obyvatelia a návštevníci obce, ktorí majú záujem aj cez výstavu načerpať inšpiráciu a pozitívnu energiuIMG_2994.JPG

Tak ako prvé teplejšie lúče slnka zohrievajú a prebúdzajú prírodu zo zimného spánku k životu, tak sa aj ľudia akoby vyzlečením teplých vetroviek vyzliekajú z pochmúrnej nálady. Pred vyše mesiacom na posledné fašiangy obec tiež zachovala staré ľudové zvyky pochovávania basy a obchôdzkou po obci chcela ľudí vytiahnuť z domovov, aby si zatancovali a rozhýbali sa s prichádzajúcou jarou. Štyridsať dňový pôst, ktorý sa blíži do finále je časom na rozjímanie o večnom kolobehu života. Výstavou chceme privítať jar aj v našej obci, v Ľubici.

Stoly a steny plné krásnych veľkonočných ozdôb sa predbiehajú, ktorá je krajšie vyzdobená. IMG_2974.JPGNa výstave sa môžete pokochať pohľadom na najrôznejšie predmety vyrobené Ľubičanmi z Materskej školy, Základnej školy, Základnej umeleckej školy, členov Klubu kresťanských seniorov Slovenska, klientov Centra sociálnych služieb a spolku Slovenského červeného kríža, ktorý na výstave zastupuje p. Eva Kocanová a ktoré majú súvis s najväčšími a najvýznamnejšími sviatkami jari a kresťanského kalendára. Ako si môžete všimnúť na publikovaných fotografiách, ich šikovnosť nepozná hraníc, pretože všetky vystavované práce pochádzajú z vlastnej tvorivosti.

Je dobré, že duch tradícií nezomrel v našej obci a že bohaté zvykoslovie jarných sviatkov sprostredkúvame našim najmenším ako odkaz. Tak ako sa prebúdza a ožíva príroda, tak by sme sa mali prebudiť aj my, ľudia. Veď kolobeh života je večný, nenechajme si ho pokaziť zlobou a nenávisťou.IMG_2975.JPG

Výstavu môže verejnosť navštíviť do piatka 12.apríla 2019 vždy od 09. hodiny do 16.00 h vpriestoroch zasadačky nad Fitnes. Výstava navodí pravú veľkonočnú atmosféru originálnym spôsobom. Každý výrobok je unikátny a má vlastný príbeh. Viac v pripravovanej reportáži TV Ľubica.

Text: PaedDr. Pavol Mrázik

Foto: Miroslav Kruk, viac fotogaléria...

 


 
 

Prevádzka v MŠ počas prázdninVytlačiť
 

MŠ ĽubicaOZNAM O PREVÁDZKE  MATERSKEJ ŠKOLY POČAS VEĽKONOČNÝCH PRÁZDNIN!

Riaditeľka MŠ Generála Svobodu 40 v Ľubici týmto oznamuje, že prevádzka MŠ bude so súhlasom zriaďovateľa počas veľkonočných prázdnin prerušená

od 18. 04.2019 do 23. 04.2019

                                                                   nástup do MŠ je dňa 24.04.2019- streda.

                                                Mgr. Slávka Kovalčíková, riad.


 
 

Ako volila Ľubica v 2. kole volieb prezidenta SRVytlačiť
 

Voľby v ĽubiciV našej obci bola volebná účasť v druhom kole prezidenských volieb 29,33%.

Výsledky 2. kola v Ľubici:

1. Mgr. Zuzana Čaputová

2. JUDr. Maroš Šefčovič PhD.

Text a foto M. Kruk


 
 

Zápis do prvého ročníka ZŠ ĽubicaVytlačiť
 

PlagátVážení rodičia a milí predškoláci!

Pozývame Vás na SLÁVNOSTNÝ ZÁPIS do 1. ročníka na plnenie povinnej školskej dochádzky v školskom roku 2019/2020, ktorý sa uskutoční dňa 2. 4. 2019 v čase od 14.00 do 17.30 hod. v budove našej školy.

Do 1. ročníka zapisujeme:

  .    deti, ktoré do 31. 8. 2019 dosiahnu šesť rokov,

  . deti, ktoré mali odložený začiatok  školskej dochádzky.

 

 

I. Na stiahnutie: 

1.     Prihláška k zápisu (Protokol o zápise dieťaťa do 1. roč.)

2.     Žiadosť o odklad PŠD

3.     Žiadosť o povolenie osobitného spôsobu dochádzky v zahraničí

II. Na slovíčko rodičia: 

1.     Informácie k zápisu

2.     Legislatíva

3.     Čo má budúci prvák vedieť

4.     Prototyp dostatočne zrelého prváka

III. Čo škola ponúka?

 


 
 

Ukážka domácej zabíjačky a ochutnávka výrobkovVytlačiť
 

i_5479036.jpgHODNOTY, TRADÍCIE A DEDIČSTVO NAŠICH PREDKOV JE JEDINÉ, ČO MÁME

Domáca zabíjačka bola kedysi vo väčšine domácnosti každoročnou samozrejmosťou. Dnes sú domáce zabíjačky na ústupe. Aby nám tradície našich predkov nezapadli prachom, obec Ľubica usporiadala VII. ročník obecnej zabíjačky. V sobotu 23. februára 2019 bolo pred základnou školou v Ľubici rušno. Obecná zabíjačka sa konala ukážkovo – to znamená, že sa  návštevníci mohli do sýta zabaviť, poučiť a pohostiť. PoslanciPoslanci OZ, ktorí mali najväčšie bremeno na svojich pleciach, nenechali nič na náhodu, a preto s prípravou zabíjačky začali jeden deň vopred. Jedno prasiatko sa zabilo a opracovalo v piatok, druhé v sobotu. Pri príprave zabíjačkových špecialít poslancom pomáhali aj členovia kultúrnej komisie. Výsledkom ich snaženia boli chutné výrobky.

ZabíjačkaV deň zabíjačky ľudia netrpezlivo čakali na dovoz prasaťa, ktoré poslanci zabili ešte pred samotným príchodom na miesto spracovania. Po príchode do zabíjačkového areálu sa začali práce na jej opracovávaní. Organizátori poskytli divákom možnosť sledovať práce a činnosti, ktoré mnohí videli po prvý raz, alebo si aspoň oživili spomienky.

Medzičasom kolegyne a kolegovia chystali na taniere ZAbíjačkašpeciality, ktoré sa pripravovali deň predtým. výrobkyĽuďom sa ponúkala zabíjačková polievka, tlačenka, hurky, klobásky, chlieb so šmalcom a cibuľkou, huspenina, pagáčiky, pečené mäsko, chlieb so škvarkami a mnoho ďalších dobrôt.  Záujem o výrobky bol veľký – čoho dôkazom boli prázdne taniere a hrnce. Možno povedať, že výrobky ledva stačili dopytu. Okrem špecialít dňa boli pre domácich, ale i návštevníkov obce pripravené sprievodné aktivity. VýrobkyPo celý deň nás zabávala ľudová hudba Liptákovci a FS Zvonárka. Deti, ale i dospelí si mali možnosť zasúťažiť a zabaviť sa pri rôznych súťažných disciplínach. Reklamu celej udalosti robili mladí ľubičania na konskom záprahu, ktorí prechádzali jednotlivými ulicami našej obce. Nech je želaním všetkých nás, aby sa nestratili tradície ako také, ale aby vždy mali svoje miesto v našej spoločnosti.

Zabíjačka Text: PaedDr. Pavol Mrázik, poslanec OZ a predseda kultúrnej komisie

Foto: Miroslav Kruk, viac fotogaléria...  TV Ľubica...

 


 
 

Ľubičania darovali krvVytlačiť
 

Odber krviPrvý tohto ročný mobilný odber krvi sa v našej obci uskutočnil v utorok 19. februára. Miestna organizácia SČK v Ľubici v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou pripravila pre darcov nerušený priebeh odberu v kultúrnom dome Cultus. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným darcom, ktorých bolo tento krát 55 z toho bolo päť prvodarcov.  Ďalší mobilný odber krvi v našej obci je naplánovaný na 11. júna 2019.

Text a foto: M. Kruk


 
 

TJ Tatran Ľubica pracuje s novým výboromVytlačiť
 

Členská schôdza TJ TatranV nedeľu 10. februára 2019 sa na štadióne Alojza Cveka konala výročná členská schôdza TJ Tatran Ľubica. Hlavným bodom programu bolo zhodnotenie činnosti futbalového klubu za rok 2018 a prestavenie plánu činnosti na rok 2019. Ďalším bodom programu bolo  odvolanie člena výboru – Vladimíra Vaňa a zvolenie dvoch nových členov Siska Ľuboš a Zolota Peter.

Nové funkčné zloženie výboru:

 • Predseda výboru: Ján Kovalčík
 • Podpredseda výboru: Jozef Hajovský ml.
 • Členovia výboru: Siska Ľuboš, Zolota Peter, Hajovský Jozef st. Šoltée Stanislav
 • Revízna komisia: Vojtanek Pavol, Dragašek Jozef, Kožušková Andrea

Predseda výboru Ján Kovaklčík poďakoval členom a hosťom za účasť a poprial veľa úspechov do roku 2019.

Foto M. Kruk


 
 

Náš rodák Štefan Harabin navštívil Ľubicu a oficiálne začal svoju prezidentskú kampaňVytlačiť
 

JUDr. Štefan HarabinZa Slovensko, tradície a právny štát. S týmto heslom vstupuje do boja o prezidentské kreslo sudcalogo Najvyššieho súdu SR a náš rodák Štefan Harabin. Symbolicky, v rodnej obci začal svoju prezidentskú kampaň. Spoločenský dom Cultus v Ľubici bol obsadený do posledného miesta ľuďmi z Ľubice, blízkeho okolia, ale aj ostatných častí Slovenska. Občania boli plní očakávania, zvedaví a volajúci po zmene, spravodlivosti a navrátenia právneho systému, ktorý je na Slovensku nevymožiteľný. Občania kládli kandidátovi otázky rôzneho charakteru, medzi nimi sme boli aj my s našou kamerou. Ak prezidentský kandidát uspeje v blížiacich sa prezidentských voľbách, v republike chce spraviť poriadok. Deklaruje, že chce byť nezávislým a nestraníckym prezidentom. Vyhlásil to na svojom mítingu, ktorý sa konal 6. februára 2019 v jeho rodnej obci Ľubica.   

Text: Pavol Mrázik

Foto: Miroslav Kruk,    viac fotogaléria...

                                     TV archív...


 
 

Nové cestovné poriadky SAD v platnostiVytlačiť
 

SADOd 9. 12. 2018 sú v platnosti nové cestovné poriadky pre autobusovú prepravu. V prílohe zverejňujeme vývesný cestovný poriadok s odchodmi prímestských autobusových spojov, ktoré prechádzajú cez našu obec. 

Súbor na stiahnutie Lubica_cakaren.pdf Lubica_cakaren.pdf (66.1 kB)
Súbor na stiahnutie Lubica_Mlyn.pdf Lubica_Mlyn.pdf (65 kB)
Súbor na stiahnutie Lubica_PD.pdf Lubica_PD.pdf (28.5 kB)
Súbor na stiahnutie Lubica_cak_577.pdf Lubica_cak_577.pdf (64.7 kB)

 
 

Trojkráľový stolnotenisový turnaj - 25. ročníkVytlačiť
 

Víťazi turnajaHneď v úvode nového roka bol na programe jeden z najočakávanejších turnajov v histórii našej obce. Obec Ľubica a klub KDH v Ľubici zorganizovali už po 25ty krát Trojkráľový stolnotenisový turnaj, ktorý sa  konal v telocvični ZŠ. Na turnaji si teda celkovo zahralo 85 hráčov v šiestich kategóriách – žiaci a žiačky do 15tich rokov, ženy, hráči neregistrovaní a registrovaní a veteráni nad 50 rokov. Trojkráľový stolnotenisový turnajVíťazom srdečne blahoželáme a všetkým športovcom zároveň ďakujeme za účasť. Veľká vďaka patrí aj hosťom a všetkým, ktorí sa podieľali na jeho organizácii. Viac v pripravovanej relácii a v príspevku TV Ľubica.

Text: Pavol Mrázik

Foto: Miroslav Kruk, viac fotogaléria...


 
 

Zlatý erb 2018 - Obec Ľubica ocenenáVytlačiť
 

Zlatý erb 2018 - obceDňa 14.11.2018, sa v rámci Medzinárodného kongresu ITAPA 2018, v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave, uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže „ZlatýErb.sk 2018“ za účasti významných osobností politického, spoločenského a kultúrneho života.

 

Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách:

 • Najlepšia stránka samosprávneho kraja
 • Najlepšia stránka mesta
 • Najlepšia stránka obcí.

Víťazmi týchto kategórií sa stali stránky obce Valča, troch miest Nové Zámky, Trenčín, Bratislava a dvoch samosprávnych krajov Prešovského a Trenčianskeho. Hlavnú cenu súťaže GrandPrix eSlovensko získali dve stránky Prešovský samosprávny kraj a Trenčiansky samosprávny kraj, ktoré dosiahli najvyššie hodnotenie vo všetkých kategóriách. Víťazi GrandPrix eSlovensko zároveň získavajú nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb.

V poradí už pätnásty ročník udeľovania ceny Zlatý erb bol pre našu obec Ľubica opäť úspešný. Tretie miesto v kategórii obci prevzal Miroslav Kruk, správca IT a webmaster stránky. Obec Ľubica sa do tejto súťaže prihlásila prvý krát v roku 2013 a už šiesty krát v rade sa umiestnila v prvej päťke hodnotených obcí.

Zoznam ocenených:
Kategória obce:
1. miesto - stránka obce Valča
2. miesto - stránka obce Jaslovské Bohunice
3. miesto - stránka obce Ľubica
4. miesto - stránka obce Nitrianske Pravno
5. miesto - stránka obce Trnavá Hora
5. miesto - stránka obce Hažín
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 4 x Klatova Nová Ves, 4 x Trnavá Hora, 2 x Chocholná Velčice, 1 x Jaslovské Bohunice, Ľubica, Krivosúd-Bodovka, Ražňany, Valča.

Kategória mestá a mestské časti:
1. miesto - stránka hl. mesta Nové Zámky
1. miesto - stránka hl. mesta Trenčín
1. miesto - stránka hl. mesta Bratislava
2. miesto - stránka mesta Stará Turá
3. miesto - stránka mesta Dubnica nad Váhom
4. miesto - stránka mesta Bratislava - Dúbravka
5. miesto - stránka mesta Bratislava - Petržalka
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 10 x Bratislava, 2 x Martin, Trenčín, 1 x Banská Bystrica, Nitra, Nové Zámky.

Kategória samosprávne kraje:
1. miesto - stránka Prešovský samosprávny kraj
1. miesto - stránka Trenčiansky samosprávny kraj
2. miesto - stránka Nitriansky samosprávny kraj
3. miesto - stránka Banskobystrický samosprávny kraj
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 9 x Prešovský kraj, 2 x Bratislavský kraj, 1 x Banskobystrický, Žilinský, Nitriansky, Košický, Trenčiansky kraj.

Súbor na stiahnutie Tlacova_sprava.pdf Tlacova_sprava.pdf (167.3 kB)

 
 

dnes je: 23.4.2019

meniny má: Vojtech

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka