Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce ĽubicaHľadať
 
 

Úradné oznamy obce

Úradné oznamy obce

Mikuláš v ĽubiciVytlačiť
 

Mikuláš v ĽubiciV ĽUBICI BOLO VESELO. PRIŠIEL MIKULÁŠ A ROZSVIETIL VIANOČNÚ VÝZDOBU

Rozsvietenie vianočnej výzdoby v centre obce a príchod Mikuláša so sladkou nádielkou pre poslušné deti, na toto budú spomínať určite všetky deti, ktoré boli prítomné v spoločenskom dome Cultus 6. decembra. Príchodom Mikuláša odštartovali „Ľubické Vianoce.“ V rámci návštevy Mikuláša, anjelov a čerta bol pre deti pripravený sprievodný program – divadelné predstavenie ZIMA. Deti mali možnosť vidieť príbeh o dievčatku menom Agátka a anjelovi, ktorí čakali najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. V príbehu deti zistili, že na Vianoce nie sú dôležité veľké a drahé darčeky, ale predovšetkým rodina. Sviatok sv. Mikuláša patrí deťom a takýmto spôsobom chcela obec Ľubica prejaviť záujem o jej najmladších obyvateľov.

Text: Pavol Mrázik

Foto: M. Kruk, viac fotogaléria...


 
 

Pozvánka a program na OZ Vytlačiť
 

OcU_u.JPG            V  zmysle  zákona SNR  č. 369/1990 Zb. o  obecnom zriadení  v znení  neskorších  predpisov  zvolávam 9. zasadnutie Obecného zastupiteľstva  Obce  Ľubica, ktoré sa uskutoční

dňa  13. decembra  2018 o 18.00 hod.

(štvrtok)

 

na Obecnom úrade v Ľubici – zasadačka na I. poschodí.

Ing. Ján Kapolka, starosta obce


 
 

Ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva Obce ĽubicaVytlačiť
 

OZStarosta obce Ing. Ján Kapolka zvolal na 25. novembra 2018 Ustanovujúce zasadanie Obecného zastupiteľstva Obce Ľubica do spoločenského domu CULTUS.

O výsledkoch volieb do orgánov samosprávy obce oboznámila prítomných Mgr. Gabriela Čorbová. Nasledovalo zloženie sľubu starostu obce Ing. Jána Kapolku a zloženie sľubu poslancov obecného zastupiteľstva. Novozvolený starosta Ing. Ján Kapolka predniesol svoj príhovor prítomným poslancom, zamestnancom obce ale aj početnej skupine občanov, ktorí prišli na toto verejné zasadnutie. Po ukončení Ustanovujúceho zasadania pokračovalo neformálne stretnutie pre pozvaných hostí v penzióne Leibic.   

V prílohe je prihovor starostu obce a fotogaléria približuje atmosféru tohto zasadania.

Text a foto: M. Kruk

OZ 2018

 


 
 

Zlatý erb 2018 - Obec Ľubica ocenenáVytlačiť
 

Zlatý erb 2018 - obceDňa 14.11.2018, sa v rámci Medzinárodného kongresu ITAPA 2018, v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave, uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže „ZlatýErb.sk 2018“ za účasti významných osobností politického, spoločenského a kultúrneho života.

 

Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách:

  • Najlepšia stránka samosprávneho kraja
  • Najlepšia stránka mesta
  • Najlepšia stránka obcí.

Víťazmi týchto kategórií sa stali stránky obce Valča, troch miest Nové Zámky, Trenčín, Bratislava a dvoch samosprávnych krajov Prešovského a Trenčianskeho. Hlavnú cenu súťaže GrandPrix eSlovensko získali dve stránky Prešovský samosprávny kraj a Trenčiansky samosprávny kraj, ktoré dosiahli najvyššie hodnotenie vo všetkých kategóriách. Víťazi GrandPrix eSlovensko zároveň získavajú nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb.

V poradí už pätnásty ročník udeľovania ceny Zlatý erb bol pre našu obec Ľubica opäť úspešný. Tretie miesto v kategórii obci prevzal Miroslav Kruk, správca IT a webmaster stránky. Obec Ľubica sa do tejto súťaže prihlásila prvý krát v roku 2013 a už šiesty krát v rade sa umiestnila v prvej päťke hodnotených obcí.

Zoznam ocenených:
Kategória obce:
1. miesto - stránka obce Valča
2. miesto - stránka obce Jaslovské Bohunice
3. miesto - stránka obce Ľubica
4. miesto - stránka obce Nitrianske Pravno
5. miesto - stránka obce Trnavá Hora
5. miesto - stránka obce Hažín
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 4 x Klatova Nová Ves, 4 x Trnavá Hora, 2 x Chocholná Velčice, 1 x Jaslovské Bohunice, Ľubica, Krivosúd-Bodovka, Ražňany, Valča.

Kategória mestá a mestské časti:
1. miesto - stránka hl. mesta Nové Zámky
1. miesto - stránka hl. mesta Trenčín
1. miesto - stránka hl. mesta Bratislava
2. miesto - stránka mesta Stará Turá
3. miesto - stránka mesta Dubnica nad Váhom
4. miesto - stránka mesta Bratislava - Dúbravka
5. miesto - stránka mesta Bratislava - Petržalka
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 10 x Bratislava, 2 x Martin, Trenčín, 1 x Banská Bystrica, Nitra, Nové Zámky.

Kategória samosprávne kraje:
1. miesto - stránka Prešovský samosprávny kraj
1. miesto - stránka Trenčiansky samosprávny kraj
2. miesto - stránka Nitriansky samosprávny kraj
3. miesto - stránka Banskobystrický samosprávny kraj
Súhrn výsledkov víťazov 15 ročníkov: 9 x Prešovský kraj, 2 x Bratislavský kraj, 1 x Banskobystrický, Žilinský, Nitriansky, Košický, Trenčiansky kraj.

Súbor na stiahnutie Tlacova_sprava.pdf Tlacova_sprava.pdf (167.3 kB)

 
 

Oznam o preventívnych protipožiarnych kontrolách Vytlačiť
 

Logo DHZ ĽubicaOznamujeme občanom obce ĽUBICA, že v mesiacoch November – December bude vykonávaná členmi Dobrovoľného hasičského zboruobce  ĽUBICA, preventívna protipožiarna kontrola rodinných domov  a podnikateľov obci, v  zmysle ustanovení  §24 zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov.

Žiadame občanov, aby umožnili vstup do svojich objektov povereným členom DHZ  ĽUBICA

Pre uvedenú činnosť bolo vytvorených 9 kontrolných skupín z členov DHZ Ľubica.

Kontakt na veliteľa DHZ Ľubica:

Daniel Gnebus, mobil: 0903 693367, mail: dhz@obeclubica.sk

                                                                  Ing. Ján Kapolka, starosta obce                                                                                                          


 
 

Poďakovanie starostu Vytlačiť
 

Ing. Ján Kapolka, starosta obceVážení Ľubičania, aj touto cestou Vám chcem poďakovať.

 Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili komunálnych volieb konaných dňa 10.11.2018. Tým ste dali najavo, že osud Ľubice a jej ďalšieho napredovania Vám nie je ľahostajný. Zvlášť ďakujem občanom, ktorí dôveru dali mne, nesmierne si to vážim. Pevne verím, že ich nesklamem.

Zároveň ďakujem všetkým, ktorí sa postarali o zdarný priebeh volieb – mojim kolegom technicky zabezpečujúcich voľby, zapisovateľkám a členom volebných komisií.

Ešte raz úprimná vďaka.

                                                                            Ing. Ján Kapolka, starosta obce


 
 

Stretnutie seniorovVytlačiť
 

Starosta obceTak ako končí leto a začína jeseň, tak prichádza aj obdobie staroby. Človek sa ocíta v jeseni života a spomína na minulosť. Október sa nesie v znamení mesiaca úcty k starším. Pri tejto príležitosti sme zorganizovali podujatie s názvom "Mesiac úcty k starším". Dňa 14. 10. 2018 (nedeľa) sme sa zišli v kultúrnom dome CULTUS. O pestrý program sa postarali deti z materskej školy, žiaci zo základnej školy a žiaci zo základnej umeleckej školy. Na záverIMG_8851.JPG vystúpil folklórny súbor ZVONÁRKA, ktorý si pripravil program "Čepčenie". Počet starších návštevníkov bol okolo 130. Tradičným októbrovým podujatím sme docielili radosť v očiach u starších ľudí. 

Text: K. Hossová. Foto: M. Kruk viac fotogaléria...

Deti MŠ Ľubica


 
 

Pozor na podvodníkov !!!Vytlačiť
 

Ilustračné fotoPolícia upozorňuje seniorov, aby sa nedali oklamať, pretože podvodníci ich môžu uviesť do omylu a prídu o úspory alebo cenné predmety.

Táto kriminalita obsahuje najmä ekonomickú kriminalitu (podvod, sprenevera), majetkovú kriminalitu (krádež) a násilnú kriminalitu (lúpež, porušovanie domovej slobody, ublíženie na zdraví).

Špecifická kriminalita na senioroch je páchaná sofistikovaným a organizovaným spôsobom cielene na senioroch tým spôsobom, že páchatelia pod rôznymi vymyslenými príbehmi / legendami / oslovia seniorov / našich dedkov a babičky /telefonicky, priamo na verejnosti alebo v ich domoch a bytoch a snažia sa získať ich dôveru, nájsť miesto, kde si ťažko našetrené peniažky odkladali  v nepozorovanej chvíli od nich podvodne alebo krádežou získať ich celoživotné úspory.

Zlodeji sa schválne zameriavajú na starších ľudí, čiže seniorov a to hlavne z dôvodu, že seniori sú „ľahšími“ obeťami kriminality a to najmä vplyvom ich vyššieho veku a riziko, že sa stane senior obeťou tejto trestnej činnosti, je oveľa vyššie.

V prílohe zverejňujeme prednášku Obecnej polície k tejto téme.

 

Aj v našom regióne sa už tieto problémy objavili, nedávno v Kežmarku.

Upozornenie Kežmarok...

Ďalší prípad v Želiezovciach...

 


 
 

Nové usmernenie na používanie čísla 112Vytlačiť
 

LOGOMinisterstvo vnútra Slovenkej republiky vydalo nové usmernenie na používanie tiesňové čísla  „SMS pomoc 112“ , obsahom ktorého je úprava spôsobu akým sa má správne využívať SMS.

Informačný leták o tom, akým spôsobom správne využívať SMS na číslo tiesňového volania 112.  Zasielanie SMS na číslo tiesňového volania 112 bolo stanovené ako nástroj predovšetkým pre sluchovo znevýhodnených občanov na privolanie pomoci v tiesni a pri mimoriadnych udalostiach, teda v situáciách, pri ktorých je bezprostredne ohrozený váš život, zdravie alebo majetok, alebo je ohrozený život, zdravie, majetok alebo životné prostredie vo vašom okolí, a potrebujete bezodkladnú pomoc záchranných zložiek, napríklad zdravotníkov, hasičov alebo polície.

Viac príloha na stiahnutie...


 
 

dnes je: 12.12.2018

meniny má: Otília

Počasie v Ľubici

Počasie Ľubica tu

Plyn: 0850 111727
Voda: 052 7729548
Elektrina: 0800 123332
Verejné osvetlenie:
0905 710453
Káblová televízia a rozhlas:
02 20828208
sluzbyzakaznikom@slovanet.net

webygroup
ÚvodÚvodná stránka